مجلس ایران دات كام
امیرآبادی خبر داد؛

قرارگاهی برای ساماندهی به بازار ارز تشكیل می شود

قرارگاهی برای ساماندهی به بازار ارز تشكیل می شود

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام نمود: با هماهنگی بین سه قوه قرارگاه تاكتیكی برای سروسامان دادن به بازار ارز و بازگشت ارز ناشی از صادرات تشكیل می شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تبیین نتایج جلسه بامداد امروز رئیس مجلس با تیم اقتصادی دولت، اظهار داشت: در این نشست موضوعات مختلفی بخصوص در مورد بازگشت ارزهای صادراتی مطرح و بررسی گردید و معاون ارزی بانک مرکزی گزارشی در اینباره ارائه نمود.
وی اضافه کرد: بنابر این گزارش، از هفته گذشته تابحال با ابتکار عمل بانک مرکزی و اقدامات قوه قضائیه، مبالغ خیلی خوبی از ارزهای صادراتی بازگشت داده شده است و بنابر برنامه ای که برای بازگرداندن ارزهای صادراتی باقیمانده ترسیم کردند، اوضاع در این حوزه رو به بهبود است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست همینطور وزیر نفت گزارشی از حوزه مسئولیتش عرضه کرد که طبق این گزارش وضع کشور در حوزه نفت بخصوص در مقایسه با ماه گذشته امیدبخش است و آقای زنگنه وضع خوبی را برای ماه های آینده پیش بینی نمود.
امیرآبادی اضافه کرد: در جلسه امروز که رؤسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس هم حضور داشتند به دستور «قالیباف» کمیته مشترکی برای ساماندهی بازار ارز با حضور نمایندگان دولت و مجلس تشکیل و مقرر شد برای هماهنگی میان قوای سه گانه در این خصوص با رئیس قوه قضائیه هم هماهنگ شود.
وی افزود: در قالب دستور کار این کمیته با هماهنگی قوای سه گانه در سطح کارشناسی و هم مسؤلان کمیسیون های مجلس و معاونان وزارتخانه های نفت و صمت و بانک مرکزی، قرارگاهی تاکتیکی ایجاد و با ساماندهی بازار ارز برای بازگشت ارزهای صادراتی بیشتر از پیش تلاش شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست همینطور معرفی نمایندگان مجلس که در عرصه اقتصادی، تجربه و تحصیلات دارند پرسش هایی را مطرح نمودند که مسؤلان ذیربط دولتی پاسخ دادند.
امیرآبادی در پاسخ به این پرسش که آیا برای بازگرداندن ارزهای صادراتی طرحی از جانب مجلس عرضه خواهد شد یا از ابزارهای نظارتی قوه مقننه استفاده می شود، تصریح کرد: با عنایت به نتایج خوب جلسه مشترک هفته گذشته با دولتی ها و بازگشت مبالغ قابل توجهی ارز صادراتی، مقرر شد این روال ادامه یابد.
وی اضافه کرد: مقرر شد با تعامل قوای مقننه و مجریه و پشتیبانی از دولت، چندین میلیارد دلار از ارزهای صادراتی که برخی هنوز تحویل نداده اند، بازگردانده شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همینطور اقدامات دستگاه قضائی را در برخورد با افرادی که کارت بازرگانی اجاره ای داشتند یا کسانی که نباید کارت بازرگانی دریافت می کردند و سبب بازگشت بخش قابل توجهی از ارز صادراتی شد، قابل تکریم دانست.
امیرآبادی با اشاره به اینکه در جلسه امروز این نتیجه حاصل شد که ضرورتی به ورود مجلس برای عرضه طرح و تصویب قانون در این حوزه وجود ندارد، اضافه کرد: جلسه امروز دومین نشست مشترک دولت و مجلس جهت بررسی مسائل اقتصادی و ارزی بود که به ریاست رئیس قوه مقننه برگزار و مقرر شد آقای قالیباف گزارشی درباره محتوای این جلسات به نمایندگان ارائه نماید.
وی در انتها اظهار داشت: جلسات مشترک دولت و مجلس برای هماهنگی به منظور ساماندهی و ایجاد ثبات در بازار ارز ادامه خواهد یافت.

1399/05/14
22:48:16
5.0 از 5
5360
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵