مجلس ایران دات كام
پژمانفر :

پرونده تخلفات حوزه ارز و مسكن در كمیسیون اصل ۹۰ بررسی می شود

پرونده تخلفات حوزه ارز و مسكن در كمیسیون اصل ۹۰ بررسی می شود

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اولویت ما مبارزه با فساد است و تخلفات حوزه های مسكن، خودرو و ارز را بررسی می نماییم.حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اولویت های کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مطابق با قانون هر فردی که از طرز کار مجلس، دولت و قوه قضائیه شکایت داشته باشد، می تواند شکایت خویش را به کمیسیون اصل نود مجلس عرضه کند و این کمیسیون هم موظف است که در اسرع وقت آن شکایت ها را بررسی و پاسخ خویش را ارائه نماید.
وی با اشاره به اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اساسا همه پرونده های واصله را به صورت جدی بررسی می کند، تصریح کرد: با عنایت به مشکلات اقتصادی کشور، ما در وهله اول به پرونده های مربوط به مفاسد اقتصادی ورود پیدا می نماییم.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد مهم ترین اولویت کمیسیون متبوعش است، خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن، خودرو و ارز تخلفات گوناگونی رخ داده است که این کمیسیون به صورت دقیق پرونده های مربوط به این موضوعات را بررسی خواهد نمود.
پژمانفر با اشاره به نوسانات شدید نرخ ارز، تصریح کرد: یکی از دغدغه های اصلی مجلس آن است که بداند ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی به چه افرادی اختصاص یافته و این افراد در ازای دریافت ارز دولتی، چه کالاهایی را وارد کشور کردند.
وی با اشاره به اینکه ۱۸ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی با هدف تأمین کالاهای اساسی اختصاص یافت اما تخلفات زیادی در این بخش صورت گرفته است، اظهار داشت: اساسا مجلس به پرونده تخلفات ارزی به صورت ویژه ورود می کند تا با متخلفان ارزی برخورد و مشخص شود که آنان اموال مملکت را صرف چه اموری کردند.منبع:

1399/05/03
15:09:07
5.0 از 5
5651
تگهای خبر: اقتصاد , پرونده , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳