مجلس ایران دات كام
ذاكر:

مجلس معاونان پارلمانی را انتخاب نماید

مجلس معاونان پارلمانی را انتخاب نماید

مجلس ایران دات كام: نماینده ارومیه با تاكید بر ضرورت تعریف درست از ارتباط نمایندگان با دستگاه های دولتی اظهار داشت كه ذاكر تصریح كرد: مجلس باید برای قویتر شدن امر نظارت، مجلس معاونان پارلمانی را انتخاب نماید.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا سید سلمان ذاکر در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری شفاهی اظهار داشت: اقتدار مجلس اقتضا می کند برنامه ریزی در جهت تقویت و کارآمدی مجلس داشته باشیم، نمایندگان در همین راستا ساعتها از وقتشان را در شوراهای عالی صرف می کنند. باید با رصد و پیگیری به دنبال کارآمدتر شدن مجلس و قویتر شدن نظارت باشیم.
به قول وی، با کارآمدسازی نظارت در مجلس رابطه بین دولت و مجلس هم شفاف می شود بنابراین باید در وهله اول ارتباط مجلس با دستگاه های دولتی تعریف شود که هم اکنون چنین چیزی وجود ندارد. شاید نمایندگان حتی پس از گذشت ماه ها معاونان پارلمانی را نشناسند که این ناشی از تعریف نشدن درست رابطه با دولت می باشد بنابراین برای قویتر شدن امر نظارت باید معاونان پارلمانی را مجلس انتخاب نماید.
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر اظهار داشت: اگر قرار باشد نظر شما لحاظ شود، باید موارد مدنظر در آئین نامه داخلی مجلس اصلاح گردد.

آخر پیام


1399/05/01
23:44:05
5.0 از 5
5422
تگهای خبر: پیگیری , دولت , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام