مجلس ایران دات كام

گزارش پلیس فتا درباره افزایش جرایم سایبری در كمیسیون امنیت ملی

گزارش پلیس فتا درباره افزایش جرایم سایبری در كمیسیون امنیت ملی

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه طبق توضیحات فرماندهان پلیس فتا، اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی یكی از چالش های عمومی در كشور افزایش جرایم سایبری است.


ابوالفضل عمویی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه امروز بامداد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این جلسه با حضور سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی انجام شد که گزارشی از آخرین اقدامات نیروی انتظامی را ارائه نمود. سردار اشتری اصرار کرد که رویکرد پلیس هوشمند در نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: سردار اشتری با برشمردن الزامات تقویت اقتدار پلیس بیان کرد که باوجود برخی کمبودها در نیروی انتظامی، نیروهای پلیس با انگیزه انقلابی وظایف محوله را با تلاش مضاعف دنبال می کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توضیحات فرمانده پلیس اطلاعات و امنیت و پلیس فتای نیروی انتظامی اظهار داشت که آنها به ارائه گزارشی از تهدیدها و اقدامات صورت گرفته در حوزه های کاریشان پرداختند. طبق توضیحات ارائه شده یکی از چالش های عمومی در فضای کشور افزایش جرایم سایبری به سبب رها بودن مدیریت فضای مجازی در کشور است. یک نمونه شناخته شده از این موارد فیشینگ است که اهتمام می شود با الزامی شدن رمز دوم کارت های بانکی روند رو به رشد آنرا کنترل کرد.
عمویی اظهار داشت که مسئولان نیروی انتظامی هم بر ساماندهی وضعیت اتباع خارجی در کشور تاکید نمودند. در نهایت اعضای کمیسیون امنیت ملی پس از ارائه نظراتشان در حوزه فعالیت نیروی انتظامی بر پشتیبانی از جایگاه و اقتدار پلیس تاکید داشته و اعلام نمودند که در جهت رفع مشکلات نیروی انتظامی به خصوص در موضوع اعتبارات همکاریهای لازم صورت می گیرد.1399/05/01
13:34:45
5.0 از 5
5309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳