مجلس ایران دات كام
آزادی خواه در نطق میان دستور:

سند 25 ساله می تواند درگاهی برای فروش نفت خام و انرژی باز كند

سند 25 ساله می تواند درگاهی برای فروش نفت خام و انرژی باز كند

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون كشاورزی مجلس با اشاره به قرارداد 25 ساله بین ایران و چین، اظهار داشت: این قرارداد می تواند درگاهی برای فروش نفت خام و انرژی ایران باشد پس مردم نباید به اطلاعات عناصر مزدور توجه نمایند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حجت الاسلام احد آزادی خواه در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با اشاره به اخطار اخیر خود در صحن مجلس به استناد اصل ۷۷ قانون اساسی، اظهار داشت: بر اساس اصل ۷۷ قانون اساسی عهدنامه ها، قراردادها و موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد بر همین مبنا در اخطار خود به برنامه مشترک جمهوری خلق چین و جمهوری ایران اشاره کردم و متذکر شدم که مجلس باید در جریان پروسه امور قرار گیرد، این حق مجلس است.
وی اضافه کرد: بعضی از دوستان به تصور اینکه من در جریان کار نیستم نکاتی را فرمودند، این در حالیست که از دوره قبل در جریان جزئیات موضوع قرار گرفته ام و می دانم منشاء این قرارداد کجا و به چه شکل است.
نماینده مردم ملایر در مجلس اشاره کرد: مجلس باید در جریان کار قرار گیرد تا همانطور که عده ای دلسوز برجام روز گذشته به اتهام، دلواپسان نامگذاری شدند، امروز باردیگر عده ای با خط مشی سیاسی دیگر مرز جدید باز نکنند. شفافیت برای تمامی مسائل لازم است.
آزادی خواه با اشاره به سه دستور رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری حسن روحانی، اظهار داشت: این قرارداد «برنامه جامع ۲۵ ساله ایران و چین» است، خرداد ماه امسال نسخه اولیه این قرارداد در ۹ بند تدوین شده است و شامل چشم انداز، ماموریت، اهداف، زمینه ها، همکاری، اقدامات، نظارت و همکاری در کشور ثالت و غیره است که در ژانویه ۲۰۱۶ کلید خورده است.
وی اشاره کرد: ملت شریف ایران اسلامی نباید اجازه دهید که ضد انقلاب مانع پیشرفت این کشور شود، مردمی که نگرانید باید بدانید که در فضای مجازی اطلاعات ناقص توسط عناصر مزدور خود فروخته به شما داده می شود. انقلاب اسلامی ایران۴۰ سال اجازه نداد یک وجب از خاک این کشور به دست اجانب بیفتد.
این نماینده مجلس اشاره کرد: در هیج کجای این قرارداد نیامده است که ما جزیره کیش را به چین واگذار می نماییم، مردم را نباید با اظهارات دروغ ناراحت کرد. وقتی کشور در آستانه پیشرفت است نباید به این شکل برخورد شود. این قرارداد خصوصاً در حوزه انرژی و فروش نفت خام می تواند درگاهی را به سمت کشور ما باز کند بدون اینکه یک وجب از خاک ایران به دشمن واگذار شود.
آزادی خواه تصریح کرد: هر کسی اطلاعات دقیق تر در مورد این قرارداد دارد، بازگو کند. به اشتباه نباید به مردم اطلاعات داده شود.
وی با اشاره به فرصت یکساله دولت، اظهار داشت: باتوجه به عمر کوتاه دولت، کمیسیون ها باید فعال شوند. بعضی از خرده دستورها اتلاف وقت است و خروجی ندارد، طرح دو فوریتی که پس از نطق ها مقرر است رأی گیری شود، یکی از بهترین دستور کارهای مجلس است برای اینکه کمر طبقات پایین جامعه از تورم سنگین شکست.
نماینده مردم ملایر در مجلس اضافه کرد: درد مردم با پیدا کردن مقصر در این شرایط درمان نمی گردد، مشکل آنها باید حل شود. مشکلات مردم هم در صورتی مرتفع می شود که کمیسیون های مجلس موضوعاتی مانند گرانی ارز و سکه، تورم، اشتغال و غیره را در اولویت قرار دهند. مردم را باید از این بحران نجات دهیم.
آزادی خواه اظهار داشت: هیئت رئیسه باید دستور دارای اولویت که حلال مشکلات مردم باشد را در دستور کار قرار دهد.


منبع:

1399/04/29
16:54:25
5.0 از 5
5735
تگهای خبر: اتهام , تصویب , حكم , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام