مجلس ایران دات كام
نادری :

دولت پالس های بدی به غرب داد

دولت پالس های بدی به غرب داد

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینكه دولتی ها نمی خواهند اشتباهات مهلك خودشان را در برجام بپذیرند، اظهار داشت: مكانیزم ماشه در برجام، حاصل بی تدبیری دولت در برجام بود.احمد نادری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ادعای برخی دولتمردان در خصوص اینکه اساس مذاکره با آمریکا در برجام از روی بی اعتمادی بوده است، اظهار نمود: دولت نمی تواند چنین ادعایی را داشته باشد چونکه آنچه همه مشاهده نمودند، خلاف این ادعاست.
نادری اضافه کرد: اما اگر منظور کلیت نظام و رهبری نظام است که خب رهبر انقلاب از ابتدا به صورت علنی فرمودند من به مذاکرات خوشبین نیستم و همینطور شرط ها و خطوط قرمزی را مشخص کردند که البته دولتمردان و مسئولین مذاکره کننده از این خطوط قرمز تخطی کردند.
ذوق زدگی دولتمردان در برجام را فراموش نکرده ایم
وی تصریح کرد: در جریان مذاکرات، نه ما و نه همه مردم ایران ذوق زدگی وزارت خارجه و دولتی ها را فراموش نکرده ایم. در همان زمان از قول آقای حمید ابوطالبی[معاون وقت سیاسی رئیس جمهور] نقل شد که اصل قصه برجام، مذاکره با آمریکاست، برخی دولتمردان هم که گفتند امضای کری تضمین است. ازاین رو تمامی این نقل قول ها در تاریخ ثبت شده و چیز پنهانی نیست که کسی امروز بخواهد منکر آن شود.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: اینکه آقای واعظی ادعا کردند مذاکره دولت با آمریکا از روی بی اعتمادی بوده است، اصلا قابل پذیرش نمی باشد و ملت ایران هم حتما در حافظه تاریخی خودش این قصه را به خاطر دارد.
عجله دولت در برجام به حدی بود که سانتریفیوژها را از روی زمین بریدند
نادری تصریح کرد: سوال من از دولتمردان این است که اگر مذاکرات از روی بی اعتمادی به آمریکا بود، چرا حتی صبر نکردند پیچ های سانتریفیوژهای فردو را باز کنند؟ انقدر عجله و ذوق زدگی داشتند که ماشین های سانتریفیوژ را از روی زمین بریدند و به انباری منتقل کردند که بسیاری از این تجهیزات امروز گرفتار صدمه شده است.
وی اظهار نمود: رهبر انقلاب در جریان مذاکرات فرموده بودند که اجرای تعهدات را گام به گام جلو ببرید یعنی گام هایی را شما بردارید و گام هایی را غربی ها بردارند اما دولتمردان و وزارت امور خارجه در اجرای تعهدات به صورت یکطرفه گام های زیادی برداشتند در حالیکه این تعهدات مابه ازایی از جانب غربی ها نداشت.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: این ذوق زدگی ها پیامی را به غربی ها مخابره می کرد که اگر شما هم از برجام خارج شوید مشکلی بوجود نمی آید. اساسا محاسبات طرف های غربی با همین ذوق زدگی های دولتمردان تنظیم می شد.
نادری در ادامه با اشاره به اینکه دولتمردان حاضر نیستند بپذیرند در برجام اشتباه کردند و همچنان همان رویه غلط را ادامه می دهند، اظهار داشت: پس از خروج آمریکا از برجام کار به جایی رسیده که آقای روحانی و دیگر دولتمردان همچنان به تقدیس برجام می پردازند.
مکانیزم ماشه در برجام، حاصل بی تدبیری دولت در برجام بود
وی اضافه کرد: مواضع آقای ظریف در مجلس نشان داد که برجام را کلاه گشادی فرض کردند که ما بر سر آمریکایی ها گذاشتیم. این شکل از سخنان نشانه این است که نمی خواهند اشتباهات مهلک خودشان را بپذیرند که باید پس از خروج آمریکایی ها، از برجام خارج می شدند.
نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: دولتمردان درحالی تعابیری درباره برجام بکار می برند در خصوص اینکه «برجام کلاه گشاد ما بر سر آمریکا بود» که امروز با بی تدبیری آقایان، غربی ها مکانیزم ماشه را بالای سر ما نگه داشته اند و اجازه اقدام متقابل به ما نمی دهند.
نادری افزود: پس از خروج آمریکایی ها شعار دولتمردان این شده بود که اگر همه از برجام بیرون بروند، ما در برجام می مانیم، در واقع این نحوه جهت گیری پالس هایی را برای اروپا و آمریکا فرستاد که هرکاری می خواهید بکنید اما مطمئن باشید ما پاسخ متقابلی نمی دهیم.
دولتی ها باید اشتباهات خود در برجام را بپذیرند
وی با اشاره به اظهارات دولتمردان در خصوص اینکه می گویند طرح خروج از برجام را منتقدین برجام باید آماده کنند، اظهار داشت: این طرح را خود دولتی ها باید آماده کنند چونکه باید بپذیرند اشتباه کردند.
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: سفارش من به دولت این است که دنیا را در پارادایم رئالیستی ببینند چونکه پارادایم لیبرال در روابط بین الملل اساسا پاسخگو نبوده است. در پارادایم رئال، کنشگرانی حرفی برای گفتن دارند که قدرت زیادی دارند بنابراین باید به سمت مقاومت و تقویت توان داخلی رفت و کشور را قدرتمند کرد و سهم کشور را در نظم آینده جهان گرفت.

1399/04/28
13:16:57
5.0 از 5
3225
تگهای خبر: دولت , رهبری , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام