مجلس ایران دات كام
پورابراهیمی در صحن علنی مجلس:

اطلاعات سكونت مردم شفاف نیست

اطلاعات سكونت مردم شفاف نیست

رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اطلاعات سكونت مردم شفافت نیست كه منجر به فساد اقتصادی می شود و در طرح مالیات بر خانه های خالی به دنبال رفع این مسائل هستیم.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات طرح مالیات بر خانه های خالی، اظهار داشت: در سال ۹۵ قانونی در مجلس به تصویب رسید که برپایه آن وزارت راه و شهرسازی مکلف شد که سامانه ثبت املاک را راه اندازی کند که متأسفانه به خوبی اجرایی نشده است.
وی اضافه کرد: فلسفه ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به طرح مالیات بر خانه های خالی اصلاح قانون مذکور است و مبحث مالیات جزو وظایف ذاتی کمیسیون اقتصادی مجلس است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: هم اکنون اطلاعات سکونت افراد معلوم نیست و عدم شفافیت سبب فساد اقتصادی می شود و برای من عجیب است که چرا برخی افراد از شفافیت اطلاعات در نظام اقتصادی نگران هستند.
پورابراهیمی بیان نمود: مبنای ما شفافیت اقتصادی می باشد و عامل بازدارندگی را در طرح مالیات بر خانه های خالی مبنای کار خود قرار دادیم و قانون آن وجود دارد اما جامع و کامل نیست و احتیاج به اصلاح دارد. وی اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس به صورت مفصل روی طرح مالیات بر خانه های خالی بحث کارشناسی کرده و اگر ابهامی وجود دارد ما آنرا می پذیریم اما تقاضای بنده این است که نمایندگان اساس بحث را زیر سوال نبرند.

1399/04/25
14:56:10
5.0 از 5
5712
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴