مجلس ایران دات كام

طرح تضمین تامین كالاهای اساسی تحویل هیات رییسه مجلس شد بعلاوه متن طرح

طرح تضمین تامین كالاهای اساسی تحویل هیات رییسه مجلس شد بعلاوه متن طرح

طرح تضمین تامین كالاهای اساسی و داروی اقشار لطمه پذیر با قیمت مناسب تحویل هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، در ماده واحده این طرح که به امضای تعدادی از نمایندگان رسیده و تحویل هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شده، آمده است:
بمنظور حمایت هدفمند و موثر از مصرف کنندگان و اقشار محروم، دولت مکلف است با بهره گیری از ظرفیت ها و منابع پیش بینی شده در قانون بودجه سال جاری خصوصاً منابع جدول تبصره (۱۴) ظرف مدت دو ماه از تاریخ مصوبه این قانون تمهیدات لازم برای تضمین دسترسی دهک های پایین درآمدی به کالاها و اقلام اساسی و دارو را در چارچوب اعطای کارت الکترونیک به سرپرست خانوارهای مشمول فراهم نماید.
استفاده از این کارت ها برای خرید دارو و نیز کالاهای اساسی از مراکز توزیع دارای کد اقتصادی و بوسیله دستگاه کارتخوان انجام می شود.
بانک مرکزی مکلف است اطلاعات مورد درخواست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بمنظور آزمون وسع درآمد خانوارها را در اختیار این وزارتخانه قرار دهد.
بخشنامه اجرایی این حکم مشتمل بر مصادیق کالاهای مصرفی، نحوه ی ثبت مراکز داوطلب کالاهای اساسی یارانه ای و نیز خانوارهای هدف توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.1399/04/22
14:33:09
5.0 از 5
5851
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , تصویب , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام