مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور:

نظارت مستمر، راهكار تثبیت و كاهش نرخ ارز و سكه است

نظارت مستمر، راهكار تثبیت و كاهش نرخ ارز و سكه است

به گزارش مجلس ایران دات كام اصفهان یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها در مجلس اظهار داشت: راهكار دراز مدت تثبیت نرخ ارز و طلا، نظارت مستمر دولت در حوزه های مختلف است و اگر نظارت دقیق و درستی نباشد، متأسفانه این روند ادامه پیدا خواهد نمود.


حسین محمد صالحی دارانی در گفتگو با ایسنا در مورد افزایش شدید قیمت ارز و سکه در چند روز گذشته، اظهار نمود: به علت نبود نظارت درست بر روی بازار ارز و طلا این مشکلات بوجود آمده و در این دو بازار کار رها شده است و نظارت کافی و درستی وجود ندارد. از طرفی کاهش شدید فروش نفت و تحریم ها عوامل تشدید کننده این مورد هستند.
وی ادامه داد: همینطور در مورد کالاهای اساسی و غیراساسی و سایر کالاهایی که مردم نیاز دارند، در سال ۹۷ دولت مصوب کرد که ارز دولتی لازم را تأمین کند و خیلی از ارزها را دریافت نمودند، اما کالایی را وارد نکردند که این عملکرد سبب شد وضعیت نرخ دلار به اینجا برسد و قیمت کالاهای اساسی و غیراساسی افزایش شدید پیدا کند و به تبع آن بازار طلا هم آشفته شد.
نماینده مردم فریدن، فریدون شهر و چادگان در مجلس اظهار داشت: ۱۵ درصد در مورد وارداتی که باید انجام می شد؛ ارزهای بلاتکلیف داریم که این ارزها دریافت شد، اما کالایی وارد نشد. ۱۲ درصد در کالاهای اساسی، ارزهای بلاتکلیف و حدود ۲۴ درصد هم در حوزه کالاهای غیراساسی ارزهای بلاتکلیف داریم. وقتی این همه ارز از کشور خارج و دریافت شده و کالایی وارد نشده، طبیعی است که وضعیت اقتصادی تنزل و تورم بالا داشته باشد.
محمد صالحی، خاطرنشان کرد: راهکار فوری برای حل مشکلات ارزی و قیمت طلا این است که دولت با تیم اقتصادیِ خود در مجلس حضور پیدا کند و در کمیسیون اقتصادی مجلس در این خصوص بحث های کارشناسی صورت گیرد و برنامه های دقیق و مشخصی را دولت برای تثبیت نرخ ارز اجرا نماید.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: راهکار دراز مدت تثبیت نرخ ارز و طلا، نظارت مستمر دولت در حوزه های مختلف است و اگر نظارت دقیق و درستی نباشد متأسفانه این روند ادامه پیدا خواهد نمود. هر قانون و کاری بدون نظارت اساسا می تواند صدمه زا باشد و تبیین قوانین جدید و بحث و بررسی های جدید برای کاهش تورم به واسطه همفکری دولت و مجلس ایجاد خواهد شد و مجلس هم باید نظارت خویش را تشدید کند.
وی اظهار داشت: با روند موجود اگر راهکار و تصمیم فوری اتخاذ نشود، قیمت سکه و دلار همچنان روند افزایشی خواهد داشت.
منبع:

1399/04/16
17:15:03
5.0 از 5
5621
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام