مجلس ایران دات كام
دستیار قالیباف تشریح كرد؛

برنامه مجلس برای مبارزه با رانت و تبعیض در كمیسیون های تخصصی

برنامه مجلس برای مبارزه با رانت و تبعیض در كمیسیون های تخصصی

مجلس ایران دات كام: دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس، اولین گام های مجلس برای مبارزه با تبعیض و رانت های همیشگی در كمیسیون ها را تشریح نمود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدسعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس در رشته توئیتی به تشریح برنامه مجلس یازدهم شورای اسلامی برای مبارزه با تبعیض و رانت های همیشگی در حوزه کمیسیون های مجلس پرداخت.
وی با اعلان اینکه در مجلس یازدهم نخستین گام های ضد تبعیض و رانت های همیشگی در مورد کمیسیون ها برداشته شده است، نوشت: اعضای کمیسیون ها برمبنای «قاعده های روشن، امتیازبندی مبتنی بر صلاحیت ها و سوابق» انتخاب شدند و ارتباطات فردی و لابی ها کم تأثیر شد.
دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس با تاکید بر اینکه جایگاه مهم دبیری کمیسیون متحول شده است، اشاره کرد: این جایگاه قبل از این به سبب دسترسی به اطلاعات خاص کمیسیون ها و توانایی تأثیرگذاری بر طرح ها و لوایح، موقعیتی کاملاً رانتی بوده است. افرادی با بهره گیری از رابطه ها، مدت ها در این پست ها مشغول به کار بوده و قدرت عجیبی پیدا کرده بودند.
احدیان در آخر مطلب خود آورده است: مقرر شده است برای نخستین بار همه این افراد کنار گذاشته شوند و از میان تمامی چند صد پرسنل متخصص و باتجربه مجلس برمبنای آزمون های تخصصی، دبیران جدید انتخاب شوند تا یکی از گلوگاه های فساد و زد و بند از بین برود.


منبع:

1399/04/07
20:56:44
5.0 از 5
3104
تگهای خبر: طرح , مجلس , مجلس یازدهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵