مجلس ایران دات كام
مقتدایی:

به دنبال مچ گیری از دولت نیستیم

به دنبال مچ گیری از دولت نیستیم

به گزارش مجلس ایران دات كام اصفهان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان به دنبال مچ گیری از دولت نیستند، بلكه دنبال این هستیم كه دست دولت را بگیریم تا بتواند كارهای بهتری انجام دهد.عباس مقتدایی در گفتگو با ایسنا در مورد ضرورت تعامل میان مجلس و دولت برای پیش برد امور کشور، اظهار نمود: یکی از نکات مهمی که باید مورد توجه باشد لزوم همکاری حداکثری برای حل مشکلات مردم است و دولت و مجلس دو مجموعه و یا جزیره جدا از یکدیگر نیستند، بلکه مجموعه های به هم پیوسته و مرتبط هستند که هر یک وظایف و تکالیفی را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: اما در عین حال وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین و عملکردها و ریل گذاری حرکتی دولت بر عهده مجلس است و موضوعات اجرایی و عملیاتی و محقق کردن قوانین و مطالبات نمایندگان بر عهده دولت می باشد، ازاین رو دولت و مجلس در صورت تعامل و همکاری می توانند امور مربوط به کشور را به پیش برند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این تعامل و همکاری حد و حریم هایی دارد به این معنا که نه دولت مجلس می شود و نه مجلس دولت؛ بلکه هر کدام وظیفه خاص خویش را دارند، اما در عین حال همیشه این گونه است که در همکاری و همراهی بهره وری ها افزوده می شود. به همین جهت معتقدم برای پیش برد مسائل استان و شهرستان اصفهان باید حداکثر همکاری و همدلی میان مسؤلان ایجاد شود به همین جهت است که نمایندگان شهرستان اصفهان در فضایی تعاملی به دنبال حل مشکلات هستند.

مقتدایی خاطرنشان کرد: برای تداوم این روند و برای حل مشکلات مردم آماده همکاری با تمام دستگاه های اجرایی هستیم بگونه ای که بتوانیم مشکلات این دستگاه ها را حل نماییم و آماده نظارت بر عملکردها در بالاترین سطح بوده تا موانع و مشکلات را گوش زد نماییم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، افزود: نمایندگان به دنبال مچ گیری از دولت نیستند، بلکه دنبال این هستیم که دست دولت را بگیریم تا بتواند کارهای بهتری انجام دهد. خوشبختانه تعاملی که در هفته های گذشته میان مسؤلان استان و نمایندگان بوده است نشان داده است که می توانیم در ماه های باقی مانده از عمرِ دولت فعلی، با همکاری سازنده، کارهای مفیدی انجام دهیم.

وی اظهار داشت: نمایندگان موظف می باشند وظایف نظارتی خویش را انجام دهند و اگر مسئولی کفایت لازم برای انجام کارها را نداشته باشد از وزیر مربوط پیگیری های لازم به عمل خواهد آمد.

مقتدایی تصریح کرد: به نظرمی رسد الان روندها به سمت همکاری و تعامل میان دولت و مجلس است، اما قضاوت نهایی در این حوزه الان زود است. باید صبر نماییم تا ببینیم مسؤلان اجرایی شهرستان و استان تا چه حد حاضرند از این ظرفیت و توانمندی های مجلس استفاده کنند.

منبع:

1399/03/31
15:07:30
5.0 از 5
5879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱