مجلس ایران دات كام
نماینده مردم آبادان در مجلس:

ركود و بی تحركی دربنادر آبادان

ركود و بی تحركی دربنادر آبادان

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ركود و بی تحركی بنادر آبادان، اظهار داشت: صاحبان شناورهای آبادان و اروندكنار در حال مهاجرت و یا فروش دارایی خود هستند.سید محمد مولوی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: آبادان از دیرباز یک شهر تجاری و صنعتی بوده است و معیشت بیشتر مردم منطقه خصوصاً اهالی اروندکنار و چوئبده از راه تجارت، تامین می شد. این مساله مهم ترین عامل در ایجاد امنیت پایدار در مرز شمرده می شود اما حالا شرایط به شکلی رقم خورده که به سبب بی توجهی و بی برنامگی مدیران حوزه اقتصادی، شاهد مهاجرت بیش از پیش تاجران و حتی صاحبان شناور از بنادر خوزستان به استان های جنوبی هستیم و بدون تردید این امر امنیت منطقه را هم تحت تأثیر خود قرار خواهد داد.
وی به موقعیت راهبردی شبه جزیره آبادان و امکان رونق تجاری بوسیله توجه بیشتر به واردات کالای همراه ملوانی اشاره نمود و اضافه کرد: سوال اینجاست که مزیت منطقه آزاد اروند برای مردم چیست؟ اگر مقرر است مردم برای تهیه بدیهی ترین کالای مورد نیاز خود به سایر شهرها و استانها مراجعه کنند پس نقش منطقه آزاد چیست که مردم از بدیهی ترین امکان تجارت محروم هستند!
نماینده مردم آبادان در مجلس اشاره کرد: مدیران حوزه اقتصادی پاسخ بدهند در طول این مدت چند جلسه کاربردی برای رونق بنادر آبادان و حل مشکلات صاحبان شناورها و تاجران برگزار کرده اند؟
وی اظهار داشت: حاصل مدیریت های بی برنامه این می شود که بجای رونق تجاری شاهد از بین بردن کالاهای مردم و با افتخار انتشار خبر معدوم کردن کالاهای فاسد موجود در بندر آبادان هستیم که این مساله جای تأسف و تأثر دارد.
مولوی اضافه کرد: استاندار خوزستان چرا درباب بی تحرکی مدیران حوزه اقتصادی واکنشی نشان نمی دهد و بنادر و گمرکات استان را از وضعیت رکود و بی تحرکی فعلی نجات نمی دهد؟
وی افزود: خوزستان مهد تجارت و بازرگانی منطقه خلیج فارس بود اما امروز گرفتار ایستایی و روزمرگی و پسرفت در فعالیت تجاری شده است که باید هر چه زودتر برای رهایی از این شرایط چاره اندیشی شود.


منبع:

1399/03/26
23:32:59
5.0 از 5
6045
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱