مجلس ایران دات كام
قاضی زاده هاشمی:

وزارت آموزش و پرورش مانع تربیت نسل بر طبق آموزه های غربی شود

وزارت آموزش و پرورش مانع تربیت نسل بر طبق آموزه های غربی شود

به گزارش مجلس ایران دات كام نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش مانع اجرای برنامه های غرب گرایانه و تربیت نسل بر طبق آموزه های غربی و سند 2030 شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره گزارش وزیر آموزش و پرورش پیرامون مشکلات نظام آموزشی کشور، اظهار داشت: راهبردی ترین سازمان کشور از منظر انقلاب اسلامی سازمان تعلیم و تربیت عمومی است. بنظر می رسد که در دوران اخیر، دولت ها از این زاویه به سازمان تعلیم و تربیت نگاه نکرده اند.
وی با اعلان اینکه به زودی ۳۵۰ هزار نفر از معلمان کشور بازنشسته شده و گرفتار مشکل جدی نیروی انسانی می شویم، گفت: از طرفی تبعیض گسترده در نظام آموزش و پرورش تحت عنوان مدارس مختلف وجود دارد و مسئله جذب و تربیت کادر مجرب و به کارگیری کادر باانگیزه برای معلمی چالش آموزش و پرورش است.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: امیدواریم وزارت آموزش و پرورش با همکاری شورای انقلاب فرهنگی برای این مشکلات بنیادین آموزش و پرورش فکری جدی کنند و با ارائه بسته، نقش مجلس نیز در آن روشن شود.
قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: نمایندگان به این مساله اشاره کردند که نقش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان باید بیش از پیش تقویت شود، از طرفی اجرای دقیق سند تحول بنیادین اتفاق بیفتد.
وی اشاره کرد: وزارت آموزش و پرورش با تشکیل شورای اسلامی با قدرت، جلوی اجرای برنامه های غرب گرایانه و تربیت نسل برمبنای آموزه های غربی و سند ۲۰۳۰ را بگیرد و گزارش های دقیق آنرا به مجلس و شورای انقلاب فرهنگی ارائه نماید.


منبع:

1399/03/25
14:04:35
5.0 از 5
6015
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳