مجلس ایران دات كام

قره خانی: ابتكار صلح هرمز پاسخی به بهانه آمریكایی ها برای لشكركشی به منطقه است

قره خانی: ابتكار صلح هرمز پاسخی به بهانه آمریكایی ها برای لشكركشی به منطقه است

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو كمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر این كه ایران به همراه كشورهای منطقه قادر به تامین امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز است، اظهار داشت: اگر آمریكا از منطقه بیرون برود خود به خود امنیت هم برقرار می شود.


اسدالله قره خانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به طرح ابتكار صلح هرمز كه رئیس جمهور با آن به نیویورك رفت، بیان كرد: بنده از جزئیات این طرح اطلاعات دقیقی ندارم اما چندی قبل آمریكا اعلام نمود كه در چارچوب طرح امنیتی دریایی در خلیج فارس می خواهد به این منطقه لشكركشی كند كه مورد استقبال كشورهای زیادی قرار نگرفت و در نهایت با شكست روبه رو شد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: آمریكا می خواهد به بهانه نبود امنیت در خلیج فارس حضور خویش را در منطقه تثبیت كند و به باج خواهی ادامه دهد.
نماینده مردم علی آباد كتول در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: طرح جمهوری اسلامی ایران كه همان ابتكار صلح هرمز است ثابت می كند كه ایران به همراه كشورهای منطقه می تواند امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز را كه گلوگاه عبور نفت كش هاست تامین كند و نیازی به حضور كشورهای بیگانه و زورگو نیست.
ایشان در ادامه تصریح كرد: طرح ابتكار صلح هرمز كه از جانب ایران عرضه شده است پاسخی به بهانه آمریكایی ها برای حضور و لشكركشی به منطقه است وگرنه اگر آمریكا از منطقه بیرون برود خود به خود امنیت منطقه هم تامین می شود.1398/07/05
13:52:30
5.0 از 5
11180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳