مجلس ایران دات كام
نماینده ایلام در تذكر شفاهی:

مجلس نباید با تورم قوانین و فراكسیون سازی مواجه شود

مجلس نباید با تورم قوانین و فراكسیون سازی مواجه شود

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم ایلام در مجلس اظهار داشت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی با تورم قوانین و ایجاد فراكسیون های گوناگون مواجه نشود و نمایندگان هم دنبال گرفتن پست در كمیسیون ها و فراكسیون ها نباشند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سارا فلاحی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی گفت: دولت بر طبق قانون اساسی موظف است که همه امکاناتی که در اختیار دارد را برای رفع تبعیض در جامعه و ایجاد یک اقتصاد عادلانه به کار گیرد.
وی اضافه کرد: متأسفانه دولت به قوانین به خوبی عمل نمی کند و این مسئله مشکلاتی را برای اقشار مختلف جامعه به وجود آورده است به شکلی که فرهنگیان خواهان اجرای طرح رتبه بندی و بازنشستگان مطالبه اجرای طرح همسان سازی حقوق خودرا دارند.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان از نمره عدالت ابراز نگرانی کردند و مجلس شورای اسلامی باید به وظایف نظارتی خود به خوبی عمل کند.
فلاحی بیان کرد: متأسفانه در این روزها شاهدیم که بعضی از نمایندگان فقط کاغذ به دست در حال فراکسیون سازی و افزایش رزومه خود هستند و سوال ما این است که آیا ما باید در مجلس دراین زمینه عمل نماییم یا آنکه باید قوانین مزاحم را هتک نماییم و اولویت های کشور را در دستور کار قرار دهیم؟
وی افزود: ما نمی خواهیم این مجلس مسیر مجلس های قبلی را برود اما این روزها وارد هر اتاقی در مجلس می شویم می بینیم عده ای نشسته اند و در حال برگزاری یک انتخابات هستند.
فلاحی اشاره کرد: اگر شعار ما این است که اشرافی گری نمی نماییم و ماشین آخرین سیستم سوار نمی شویم، پس در مجلس هم نباید به دنبال کسب پست و مقام در کمیسیون ها و فراکسیون ها باشیم و امیدواریم با تورم قوانین و ایجاد فراکسیون های گوناگون مواجه نشویم. علی نیکزاد که ریاست قسمتی از جلسه علنی مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: کمیسیون ها باید تشکیل شوند تا مسائلی که شما گفتید در آن جلسات مورد رسیدگی قرار گیرد.


منبع:

1399/03/21
20:51:32
5.0 از 5
6296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام