مجلس ایران دات كام
قالیباف در دیدار فرماندهان ارشد نیروهای مسلح:

رمزاقتدارنیروهای مسلح مردمی بودن است

رمزاقتدارنیروهای مسلح مردمی بودن است

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس شورای اسلامی، رمز پیروزی و اقتدار نیروهای مسلح و توان بازدارندگی آن در مقابل دشمن را مردمی بودن این نیرو دانست و اظهار داشت: اگر اقتصاد و صنعت نیز مردمی شود، پیشرفت خواهدنمود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، تعدادی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح کشور عصر امروز (دوشنبه ۱۹ خردادماه) با حضور در دفتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفتند.
براساس این گزارش سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر پاسدار غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص)، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.
قالیباف در این دیدار، نیروهای مسلح را حصن استوار امنیت و بازوی مستحکم ملت دانست و اظهار داشت: ملت ایران با داشتن فرماندهان و رزمندگان رشید و شجاعی که دل های آنان با نور ایمان روشن و اراده هایشان با قدرت و صلابت باور به آرمان های انقلاب، مستحکم است، دارای اقتداری است که نظیر آنرا در سراسر جهان نمی توان یافت.
رئیس مجلس شورای اسلامی، رمز پیروزی و اقتدار نیروهای مسلح و توان بازدارندگی آن در مقابل دشمن را مردمی بودن این نیرو دانست و اضافه کرد: اگر اقتصاد و صنعت نیز مردمی شود، پیشرفت خواهدنمود و همان گونه که در صنایع دفاعی به پیشرفت های درخشان دست یافته ایم، خواهیم توانست در تولید ملی نیز شاهد جهش و موفقیت های چشم گیر باشیم.
قالیباف در این دیدار بر اهتمام همه جانبه مجلس شورای اسلامی بر تقویت نیروهای مسلح اصرار کرد و اضافه کرد: امیدواریم با همکاری صمیمانه مجلس و نیروهای مسلح، نیازها و لزوم های دفاعی کشور در حوزه وضع قوانین کارآمد و راهگشا برطرف شود.
در این جلسه همین طور سرلشگر باقری با اشاره به مسئولیت جدید دکتر قالیباف بعنوان رئیس مجلس شورای اسلامی و تبریک به ایشان اظهار داشت: اطمینان داریم حضرتعالی که از فرماندهان پرافتخار دفاع مقدس و دلسوز انقلاب هستید و در مناصب و مسئولیت های مختلف از اوان جوانی در انقلاب حضور داشته و در عرصه های سخت به مردم خدمت رسانی کرده اید، در این مسئولیت نیز همچون مناصب پیشین منشأ خیر و برکت خواهید بود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان با یادآوری فرمایش های امام خمینی (ره) در خصوص اینکه مجلس در رأس امور است، اشاره کرد: حقیقتاً مردم ایران و همه دلسوزان انقلاب به این مجلس یازدهم دل بسته اند و امیدواریم با تدابیر باارزش مقام معظم رهبری که در پیام افتتاحیه مجلس یازدهم قرائت شد و با تلاش، مدیریت و مجاهدت حضرتعالی انتظارات مردم برآورده شود.
سرلشگر باقری اضافه کرد: مجالس گذشته نیز اقداماتی را انجام دادند و فراز و فرودهایی را پشت سرگذاشتند، اما این مجلس خاص که با انتخاب تعداد کثیری از رزمندگان، ایثارگران و افراد مورد اعتماد مردم تشکیل شده، امید و دلگرمی زیادی را در مردم به وجود آورده تا خیلی از مسائل بر زمین مانده کشور حل شود.
وی در ادامه با اشاره به قوانینی که از منظر فرماندهان نظامی کشور بااهمیت قلمداد می شود، اظهار داشت: اصلاح قانون بکارگیری سلاح مصوب سال ۱۳۷۳ نواقصی دارد که مشکلاتی را در این عرصه به وجود آورده است و همین طور قانون استفاده از خانه های سازمانی نیاز به اصلاح و توسعه دارد.
سرلشگر باقری افزود: همین طور قانون خدمت وظیفه عمومی به اصلاحاتی نیاز دارد، برای اینکه در طول این سال ها بیشتر محدودیت ها برای سربازان در قوانین دیگر رفع شده است و این افراد برای ستاندن گواهینامه، وام و اشتغال مشکلی ندارند. این در حالیست که ۷۰۰ هزار نفر سالانه مشمول خدمت وظیفه عمومی می شوند، اما تنها نیمی از آنها به خدمت می روند.


منبع:

1399/03/20
14:36:50
5.0 از 5
6154
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , رهبری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱