مجلس ایران دات كام
در گفتگوی تلفنی با رئیس مجلس نمایندگان عراق

لاریجانی: ایران برای همكاریهای اقتصادی با عراق آماده است

لاریجانی: ایران برای همكاریهای اقتصادی با عراق آماده است

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همانطور كه بارها ثابت كرده است، همیشه آماده همكاریهای اقتصادی با عراق و تقویت ثبات و امنیت در این كشور است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمد الحلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق پس از ظهر امروز شنبه، سوم خرداد در گفت و گوی تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، پیرامون گسترش مناسبات فیمابین و آثار و تبعات شیوع ویروس کرونا و راه های مقابله با آن به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
لاریجانی در این گفت و گوی تلفنی با ابراز خرسندی از تشکیل دولت جدید در عراق اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همانطور که بارها ثابت کرده است، همیشه آماده همکاریهای اقتصادی با عراق و تقویت ثبات و امنیت در این کشور است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه اضافه کرد: مجلس نمایندگان عراق نقش مهمی در کمک به تشکیل دولتی کارآمد برای تامین منافع ملی و شکوفایی اقتصادی عراق ایفا کرد.
لاریجانی همین طور فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت و در پاسخ به درخواست رئیس مجلس نمایندگان عراق در خصوص استفاده از تجربیات ایران در مقابله با شیوع ویروس کرونا از این مساله استقبال کرد.
رئیس مجلس نمایندگان عراق نیز در این مکالمه تلفنی با تبریک عید سعید فطر به ملت و دولت ایران اظهار داشت: رایزنی و مشورت میان رؤسا و نمایندگان مجالس دو کشور همیشه در کمک به توسعه همکاریهای فیمابین نقش بسزایی دارد.
وی در ادامه خواهان تداوم همکاریهای دو کشور در عرصه های مختلف دوجانبه و منطقه ای شد.
الحلبوسی، رئیس مجلس نمایندگان عراق در این گفتگوی تلفنی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در عراق اظهار داشت: بخش های بهداشتی و درمانی کشورش برای مهار این بیماری تلاش می کنند. او همینطور خواهان تبادل تجربیات با جمهوری اسلامی ایران بمنظور غلبه بر این بیماری شد.

1399/03/05
22:42:36
5.0 از 5
5869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲