مجلس ایران دات كام
لاریجانی در مراسم تقدیر كاركنان از رییس مجلس:

مجلس، كل ایران و تصمیمش تصمیم مردم است

مجلس، كل ایران و تصمیمش تصمیم مردم است

مجلس ایران دات كام: كاركنان مجلس شورای اسلامی، امروز شنبه سوم خرداد از 12 سال ریاست دكتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در قوه مقننه تقدیر و هدیه ای را به رسم یادبود به وی اهدا كردند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، در این مراسم، دکتر علی لاریجانیصبح امروز (شنبه، 3 خرداد ماه) در جمع کارکنان مجلس شورای اسلامی از زحمات کارکنان مجلس شورای اسلامی در حفظ جایگاه مجلس بعنوان یکی از ارکان مردم سالاری قدردانی کرد و اظهار داشت: توهین به مجلس سبب افول جایگاه این نهاد می شود و بر این اساس باید از جایگاه این نهاد مقدس صیانت شود.
وی با بیان این که «ملتی می تواند در مقابل مشکلات استوار باشد که خود تصمیم گیری کند»، اضافه کرد: تصمیمات اصلی کشور باید در مجلس شورای اسلامی گرفته شود و تخریب مجلس سبب حوادث ناگواری در آینده خواهد شد برای اینکه مجلس نهاد مردم سالاری است.
لاریجانی اظهار داشت: در 12 سال پیش که به مجلس آمدم چند مسئله روی من تأثیر داشت و پس از توفیق همکاری با شما عمیق تر شد. نخستین نکته سخنان مرحوم آیت الله مدرس است که در این مدت زندگی او را مطالعه کردم و برایم این سوال مطرح شده بود که چرا این شخصیت روی پارلمان و مجلس تاکید دارد با وجود اینکه در کشور قوای دیگری وجود دارد اما غالب مطالب ایشان بر این مساله استوار است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مطالبی که از آیت الله مدرس وجود دارد ایشان بر این اصل تاکید دارد که تمام تصمیمات اصلی کشور باید در مجلس گرفته شود. مجلس، کل ایران و تصمیمش تصمیم مردم است ؛ بر این اساس همه باید از تصمیمات مجلس تبعیت کنند.
وی تصریح کرد: سرّ این سخن آیت الله مدرس در این یک کلمه است که وقتی ملتی سرافراز است که اراده آن ملت کارساز باشد و در زمان سختی ها بتواند تصمیم گیری کند.
وی بر حفظ جایگاه مجلس بعنوان یکی از ارکان مردم سالاری تاکید کرد و اظهار داشت: توهین به مجلس سبب افول جایگاهش می شود بر این اساس باید از جایگاه این نهاد مقدس صیانت شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که «ملتی می تواند در مقابل مشکلات استوار باشد که خود تصمیم گیری کند»، اضافه کرد: تصمیمات اصلی کشور باید در مجلس شورای اسلامی گرفته شود و تخریب مجلس سبب حوادث ناگواری در آینده خواهد شد برای اینکه نهاد مردم سالاری است.
وی با یادآوری فلسفه و تفکرات شهید مطهری در مورد سیاست، اظهار داشت: شهید مطهری با توجه به این که حتی یک کتاب در این زمینه ننوشته اند؛ اما سخنان مرحوم مدرس در اندیشه و افکار و سخنان شهید مطهری مدلل شد.
وی با بیان این که «شهید مطهری دارای شخصیتی انقلابی و مدبر بود»، اشاره کرد: سعادت انسان در کمال یافتن فطریات افراد جامعه است و ایشان به تعلیم و تربیت نگاه خاص داشت و معتقد بود که جامعه ای می تواند فعلیت پیدا کند که استعدادهای آن متبلور شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جامعه ای که می خواهد سعادتمند باشد باید سنت هایی که از طرف خداوند به پیامبران و امامان ابلاغ گردیده در آن فعلیت پیدا کند. جامعه ای موفق است که در آن آزادی تحقق پیدا کرده باشد و بتوانند افراد آزادانه اظهارنظر کنند. بر این اساس نباید در جامعه خفگی باشد تا جامعه رشد پیدا کند. مجلس شورای اسلامی می تواند جلوی بیگانگان را بگیرد و زمینه حضور مردم را در عرصه های مختلف فراهم آورد.
وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به این سخن امام راحل که مجلس در رأس امور است، بیان کرد: این سخن درستی است که از طرف بنیانگذار انقلاب اسلامی مطرح شده و با وجود اینکه برخی افراد در باره جایگاه مجلس سخنانی را گفتند اما نباید آنها را جدی گرفت.
لاریجانی با بیان این که «مجلس شورای اسلامی جایگاه مهمی در کشور دارد»، بیان کرد: هر وقت رخوتی به وجود بیاید به سرمایه های ملی لطمه خواهد خورد بر این اساس باید با همه وجود از جایگاه مجلس شورای اسلامی صیانت کرد.
وی با تقدیر از زحمات و تلاش کارکنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تلاش کارکنان مهمست و صرف کار کردن در یک نهاد نیست، بلکه کارهای بسیار عالی و مثمرثمری انجام شده که ممکنست در قیل و قال های سیاسی کمتر دیده شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد مرکز پژوهش های مجلس در دوره دهم اظهار داشت: این مرکز حضوری پررنگ در عرصه های مختلف داشت و دوره پرکاری را با نیروهای زبده خود پشت سر گذاشت. همانطور که قبلا هم گفتم مرکز پژوهش ها باید با انجمن های علمی و بین المللی و دانشگاه ها ارتباط داشته باشد و نظرات کارشناسی را دریافت کند. عملکرد خوب مرکز پژوهش ها موجب شد که تا نظرات این مرکز به خوبی در تصمیم گیری ها جا بیفتد که امید می رود این روند ادامه داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از عملکرد دیوان محاسبات مجلس در دوره دهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این مرکز یک بخش حرفه ای در امر نظارت است و نباید جایگاه آن مخدوش شود.
لاریجانی اشاره کرد: کوشش های دیوان محاسبات سبب شد تا امور سامان پیدا کند و تنها به دنبال پیگیری تخلفات نباشد بلکه نگاه طبیبانه و پیشگیرانه به تخلفات داشته باشد. در دوره دهم دیوان محاسبات 10 هزار فیش حقوقی را بررسی کرد و اضافه دریافتی مدیران را به بیت المال برگشت داد که این امری باارزش است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش ها درباب وضعیت بهبود معیشت کارکنان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: معاون اجرایی مجلس کوشش کرد تا مشکل مسکن کارکنان حل شود که به هر شکل این دغدغه برطرف شد.
وی با تقدیر از معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مسئله تنقیح قوانین یک موضوع بسیار مهمست که همیشه از تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری بوده است. کوشش های این معاونت قابل تقدیر است و در این مدت معاونت قوانین با پیگیری ها توانست قوانین و امور مربوط به آنرا سامان دهد. پیگیری گسترش اتوماسیون در مجلس امر ضروری بود و خوشبختانه در روزهای کرونا این مساله سامان پیدا کرد و موجب شد که در روزهای کرونا جلسات مجلس با بهره گیری از فضای مجازی تشکیل گردد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تقدیر از تلاش کارکنان هیأت رئیسه اضافه کرد: هیأت رئیسه در مدیریت صحن خوب عمل کرد و کارکنان بااخلاق و ادب و متانت زحمات بسیاری کشیدند که تلاش این عزیزان قابل تقدیر است.
لاریجانی با تشکر از زحمات کارکنان بخش کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کتابخانه مجلس یکی از قدیمی ترین کتابخانه های کشور است که در دوره مدیریت قبلی و فعلی این بخش سامان پیدا کرد. میراث و آثار نفیسی در کتابخانه مجلس قرار دارد که باید حفظ شود و ان شاء الله در جای جدیدی که مقرر است برای این بخش راه اندازی شود، این امر محقق شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی از حراست مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: این بخش با حوصله و دقت عمل کرده است، همین طور کارکنان بخش حفاظت مجلس در این مدت به درستی به وظیفه خود عمل کردند.
دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از کوشش های دکتر محمد جعفری که در طول 12 سال قبل رئیس حوزه ریاست بودند، از زحمات دلسوزانه ایشان قدردانی نمود.
وی با اشاره به نقش مهم زنان در پیشبرد امور و اهداف مجلس بیان کرد: زنان همکار با متانت و پشتکار خود سبب شدند تا مجلس به موفقیت های خوبی برسند و اگر همراهی آنها نبود ممکن بود نقایصی در امور پارلمان ببینیم که این امر نشان میدهد که حس حل مشکلات در زنان وجود دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر با اشاره به مشکلات ناشی از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: این اتفاقات مشکلاتی را ایجاد کرد و سبب شد تا شرایط کشور سخت شود اما در این شرایط حساس باید با دقت عمل کرد.
وی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه با بهره گیری از شرایط موجود در کشور اشاره کرد: همکاری بخش های مختلف کشور با یکدیگر سبب همدلی و هم افزایی مردم در حادثه کرونا شد.
لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود یاد شهدای مجلس، شهدای حادثه تروریستی مجلس و شهدای فتح خرمشهر را گرامی داشت.
در آخر این مراسم، بیانیه کارکنان مجلس شورای اسلامی در تجلیل از ریاست ۱۲ ساله وی بر قوه مقننه قرائت شد.1399/03/03
22:15:16
5.0 از 5
3631
تگهای خبر: ابلاغ , پیگیری , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام