مجلس ایران دات كام
امانی در مراسم بزرگداشت فاطمه رهبر :

فاطمه رهبر اقدامات موثری در زمینه حقوق بانوان انجام داد

فاطمه رهبر اقدامات موثری در زمینه حقوق بانوان انجام داد

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اظهار داشت: فاطمه رهبر در دوران نمایندگی خود در مجلس اقدامات زیادی برای حقوق بانوان انجام داد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، مجتبی امانی عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در مراسم بزرگداشت مرحوم فاطمه رهبر که ظهر امروز(چهارشنبه) در خبرگزار ی مهر برگزار شد، تصریح کرد: اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی از اردیبهشت ۹۸ با مدیریت آقای حدادعادل کار خویش را شروع کرده بود و بنده هم عضو این شورا شدم و خانم رهبر هم در شهریور ۹۸ عضو شورای ائتلاف شد.
وی متذکر شد: بنده با خانم رهبر پیش از این هم در چارچوب جلساتی که شرکت می کردیم، ارتباط کاری داشتم اما ارتباطات جلسه ای ما در چارچوب شورای ائتلاف شدت بیشتری گرفت.
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به اینکه چند تن از اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شدند، بیان نمود: خانم رهبر هم یکی از اعضای شورای ائتلاف بود که در انتخابات مجلس شرکت کرد و وی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه هم بود و سوابقی در سازمان صدا و سیما و کمیته امداد داشت.
امانی خاطرنشان کرد: بعد از آنکه فاطمه رهبر از راهیابی به مجلس دهم باز ماند، از جانب رئیس کمیته امداد برای معاونت کمیته انتخاب گردید و دوره خدمت وی در کمیته امداد یک دوره ویژه برای خدمت رسانی به مردم بود و خدمات ارزشمند ای به مردم ارائه نمود.
وی با اشاره به اینکه حضور رهبر در سه دوره از مجلس از وی شخصیتی پخته ساخته بود که از نظرات وی در شورای ائتلاف به خوبی استفاده می شد، اضافه کرد: در مقطع شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اعلام نمود کسانی که نامزد انتخابات هستند در جلسات شورا حضور نیابند تا اعضا به راحتی بتوانند درباره رسیدن به لیست واحد تصمیم گیری کنند.
امانی بیان نمود: از این جهت خانم رهبر و دیگر اعضای شورای ائتلاف که نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شدند، در جلسات شورای ائتلاف حضور نیافتند اما لازم بود که مطالبی به آنان گفته شود و ما همچنان ارتباطاتی را از این حیث داشتیم.
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آشنایی بنده با خانم رهبر به بیشتر از یک دهه باز می گردد، متذکر شد: وی سفر ویژه ای به نیویورک داشت و تأثیرات بسیار زیادی در هیئت پارلمانی ایران از خود به جای گذاشت و می خواستند جنجال هایی ضد وی ایجاد کنند اما آن افراد راه به جایی نبردند و این مساله نشان دهنده شخصیت موثر و سنجیده خانم رهبر است.
وی افزود: خانم رهبر به جزئیات بسیار توجه می کرد و در سه دوره که در مجلس حضور داشت در زمینه حقوق بانوان اقدامات موثری انجام داد و اگر یکی از اصلاح طلبان یک دهم دستاوردهای خانم رهبر را داشتند، الان این جریان آن فرد را بعنوان الگوی جهانی خود مطرح می کردند.
امانی با تاکید بر اینکه فاطمه رهبر تلاشهای مجتهدانه ای برای حل مشکلات کشور انجام داد، خاطرنشان کرد: وی برای حل مشکلات پیگیری های بسیار زیادی می کرد و در کمیته امداد هم فعالیتهای زیادی برای حل مشکلات مردم کرد و حتی اگر فردی نامه ای برای حل مشکلاتش به وی می داد، به این مورد بی توجه نبود و آن مشکلات را پیگیری می کرد و اقدامات وی باری به هر جهت نبود و کاملاً برنامه ریزی می کرد.
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تاکید کرد: اگر بخواهیم یک شخصیت متدین، محجبه و متعهد در بین مسؤلان خانم را معرفی نماییم اساسا خانم فاطمه رهبر یکی از نخستین کسانی است که در این حیطه می گنجد.
وی با اشاره به اینکه بنده فکر می کنم فاطمه رهبر قبل از برگزاری انتخابات مجلس گرفتار بیماری کرونا شد، اظهار داشت: وی در آستانه انتخابات تلاش بسیار زیادی کرد و شاید در روز ۱۰ سخنرانی انجام می داد و این اقدامات صرفا برای رأی آوری نبود چون که رأی آوردن در تهران خیلی نیازمند سخنرانی نیست و اگر این تلاش ها را هم انجام نمی داد، حتما رأی می آورد چونکه در تهران، لیست رأی می آورد. امانی اضافه کرد: بعضی از کاندیداهای انتخابات که در لیست قرار می گیرند، ضرورتی به سخنرانی و حضور در جمع های مختلف ندارند اما خانم رهبر با طیب خاطر و سروقت در مراسم های مختلف حضور می یافت و شاید اگر در این محافل حضور پیدا نمی کرد، گرفتار بیماری کرونا نمی شد.

1399/03/01
12:45:33
5.0 از 5
5891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام