مجلس ایران دات كام
معاون نظارت مجلس در جلسه علنی:

رئیس جمهور بیشترین تذكر را از مجلس دریافت كرد

رئیس جمهور بیشترین تذكر را از مجلس دریافت كرد

به گزارش مجلس ایران دات كام معاون نظارت مجلس اظهار داشت: در اجلاسیه چهارم مجلس دهم، رئیس جمهور بیشترین تذكر شفاهی و كتبی را نسبت به سایر دولتمردان از نمایندگان دریافت كرد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، غلامرضا اسداللهی معاون نظارت مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش اقدامات نظارتی مجلس در اجلاسیه چهارم دوره دهم تصریح کرد: از میان ۵۸ فقره آئین نامه اجرایی مربوط به برنامه ششم توسعه فقط ۲۹ فقره به تصویب رسیده و مابقی هنوز مصوب نشده است.
وی با اشاره به اینکه در این مقطع نمایندگان ۲۵۹۷ تذکر کتبی به هیات وزیران داده اند، اظهار داشت: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مخاطب کمترین تذکر کتبی و رئیس جمهور مخاطب بیشترین تذکر کتبی نمایندگان قرار گرفت.
معاون نظارت مجلس درباره اهم موضوعات تذکرات کتبی نمایندگان اظهار داشت: موضوعات جاده ای و راه های روستایی و همینطور تنظیم صادرات و واردات محصولات کشاورزی همچون مهمترین موضوعات تذکرات کتبی نمایندگان به دولتمردان است.
اسداللهی بیان نمود: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مقطع کمترین تذکر شفاهی را از نمایندگان داشت و نمایندگان ۲۳۶ مورد تذکر شفاهی به رئیس جمهور دادند که بر این اساس رئیس جمهور بیشترین تذکر شفاهی را از مجلس دریافت کرد که ۱۴ مورد از تذکرات مربوط به عملکرد شخص رئیس جمهور است.
وی با اشاره به اینکه ۶۸۹ تقاضای سوال از وزرا در این مقطع به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد، اظهار داشت: تعداد سوالات نمایندگان در اجلاسیه چهارم نسبت به اجلاسیه سوم ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد که وزیر راه و شهرسازی با ۸۹ سوال بیشترین و وزرای دفاع و اطلاعات با ۷ سوال کمترین آمار را در این حوزه به خود اختصاص دادند.
معاون نظارت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمیسیون عمران با ۱۱۰ سوال بیشترین و کمیسیون برنامه و بودجه با ۱۱ سوال کمترین سوال ارجاعی به هیات رئیسه را داشتند.

1399/02/31
16:19:11
5.0 از 5
6051
تگهای خبر: تصویب , دولت , مجلس , مجلس دهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱