مجلس ایران دات كام
گیلانی در گفتگو با  مهر:

نظام از فعالیت حزبی حمایت می كند

نظام از فعالیت حزبی حمایت می كند

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی كشور اظهار داشت: برخلاف ادعای برخی جریان های سیاسی واقعیت مطلب آن است كه حاكمیت همواره به دنبال آن است كه به احزاب و كارهای حزبی میدان داده شود.سهراب گیلانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره توسعه احزاب، اظهار داشت: در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور و همینطور صحن علنی مجلس تابحال مباحث بسیار زیادی درباره فعالیت احزاب در کشور مطرح گردیده است و بنده به یاد ندارم که مسئولی مخالفت خویش را با حزبی شدن کشور مطرح کند.
وی با تاکید بر اینکه مجلس به شدت دنبال تقویت احزاب است، اضافه کرد: در این دوره بحث استانی شدن انتخابات در مجلس عنوان شد که یکی از علل اصلی برای طرح این مسئله در مجلس آن بود که احزاب در انتخابات فعال شوند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: برخلاف ادعای برخی جریان های سیاسی واقعیت مطلب آن است که حاکمیت همواره به دنبال آن است که به احزاب و کارهای حزبی میدان داده شود.
گیلانی بیان نمود: سازوکارهای قانونی برای فعال تر شدن احزاب در کشور وجود دارد و مجلس قانونا شرایط لازم را برای این مسئله فراهم نموده است و هیچ گونه خلاء قانونی در این راستا وجود ندارد البته برای تقویت احزاب لازم است وزارت کشور هم در این حوزه با مجلس همکاری کند و فعالیتهایی را در جهت تقویت احزاب در دستور کار خود قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: بطور قطع ما در مجلس یازدهم هم بحث تقویت تحزب در کشور را پیگیری خواهیم کرد چون که این مسئله اهمیت بسیار زیادی دارد و احزاب باید در قالب قانون اساسی فعال شوند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: البته بعضی از احزاب کشورمان صرفاً در زمان انتخابات روی کار می آیند که نباید فعالیت احزاب فقط محدود به ایام انتخابات باشد و باید همیشه و در هر همه عرصه ها حضور فعال داشته باشند.


منبع:

1399/02/25
14:58:52
5.0 از 5
6068
تگهای خبر: انتخابات , پیگیری , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام