مجلس ایران دات كام

طرحی برای ارتقای انضباط مالی در شورای نگهبان و مجلس تقدیم هیات رئیسه شد

طرحی برای ارتقای انضباط مالی در شورای نگهبان و مجلس تقدیم هیات رئیسه شد

مجلس ایران دات كام: طرح نسخ ماده 66 قانون محاسبات عمومی كشور با هدف ارتقای نظام مالی شورای نگهبان و مجلس تقدیم هیات رئیسه شد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، ۲۶ نماینده مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی را با عنوان نسخ ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی کشور امضا کردند که طبق ماده واحده آن از تاریخ تصویب این قانون، ماده ۶۶ قانون محاسبات کشور نسخ می شود و رعایت مقررات قانون محاسبات عمومی کشور در مورد بودجه شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی الزامی است.
هم اکنون طبق ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی کشور، رعایت مقررات این قانون در مورد بودجه شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی الزامی نیست و مصرف اعتبارات هر یک از آنها تابع بخشنامه داخلی خاص هر کدام خواهد بود و اعتبارات مزبور بر طبق درخواست وجه از جانب دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس و یا مقاماتی که از جانب آنها مجاز هستند توسط خزانه پرداخت می شود.
در همین باره محمود صادقی نماینده تهران نیز در توییتی نوشت: « در اجرای اصل ۵۵ قانون اساسی و بمنظور ارتقای شفافیت و انضباط مالی شورای نگهبان و مجلس طرح نسخ ماده ۶۶ قانون محاسبات عمومی با امضای ۲۶ نفر از نمایندگان تقدیم هیات رئیسه مجلس شد. در صورت ادامه این طرح این دو نهاد ملزم به رعایت قانون محاسبات خواهند شد.»
منبع:

1399/02/18
13:27:18
5.0 از 5
6065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱