مجلس ایران دات كام
رئیس كمیته سیاسی فراكسیون امید:

در نگاه سیاستمداران تغییری برای حمایت همگانی از دولت دیده نمی گردد

در نگاه سیاستمداران تغییری برای حمایت همگانی از دولت دیده نمی گردد

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس كمیته سیاسی فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: متاسفانه هنوز عده ای از چالش ها برای ضربه زدن به دولت استفاده می نمایند و گروهی در خارج و داخل نیز در جایگاه اپوزیسیون فرصت را برای ناكارآمدی جمهوری اسلامی تلقی می كنند.


جلال میرزایی در گفت و گو با ایسنا درباره پیامی که کرونا برای سیاستمداران به همراه داشته است، بیان کرد: سیاستمداران در داخل کشور ما برخاسته از گروه ها و طیف های مختلفی هستند اما در نگاه کلی به دو طیف اصلاح طلب و اصولگرا تقسیم می شوند که هریک از دو جناح به مسائل نگاه خاصی دارند. سوال این است که آیا جناح های سیاسی و سیاستمداران نیز همانند دولت با در نظر گرفتن واقعیت ها به موضوع کرونا ورود کرده اند و چاره اندیشی داشته اند. متاسفانه این مساله دیده نمی گردد. هنوز عده ای از افراد از چالش ها برای ضربه زدن به دولت استفاده می نمایند و گروهی در خارج و داخل نیز در جایگاه اپوزیسیون فرصت را برای ناکارآمدی جمهوری اسلامی تلقی می کنند. متاسفانه تغییر در نگاه سیاستمداران برای اجماع و حمایت همگانی از دولت دیده نمی گردد.
نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: کرونا در بعضی از کشورها یک چالش اساسی پس از جنگ جهانی بشمار می رود اما در داخل کشور ما که همیشه به بحران جنگ و تحریم مواجه بودیم آثار و تبعات آن هنوز ملموس نیست چونکه ما همیشه با بحران روبه رو بوده ایم. اما آثار این ویروس بر روی اقتصاد و درآمدهای کشور روشن است. دولت نیز با وزرای مربوط و اقتصاددانان در حال چاره اندیشی برای تامین هزینه ها در سال ۹۹ است.
این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با اشاره به اولویت کشور در شرایط کنونی مطرح کرد: اولویت سال ۹۹ آنطور که عده ای نگاه به داخل می دانند نیست، بلکه این نگاهی سطحی است. مهم ترین اولویت سال ۹۹ تامین منابع برای هزینه های کشور است. باتوجه به وضعیت درآمد کشور باید به دنبال تامین هزینه های پیش بینی شده در بودجه بوسیله منابعی باشیم که تورم را افزایش ندهد.
میرزایی در آخر اشاره کرد: دولت حرکت خوبی را بوسیله بورس آغاز نموده است که می تواند مشکل نقدینگی را پس از حدود ۴۰ سال حل کند و محلی برای سرمایه گذاری مردم باشد. دولت زحمت زیادی کشیده تا مردم اعتماد کرده و بالاخره سرمایه خودرا از بازار مسکن، ارز و خودرو به سمت بورس آورده اند.
منبع:

1399/02/17
14:48:07
5.0 از 5
6045
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام