مجلس ایران دات كام
یارمحمدی:

مردم همیشه در ماه رمضان برای كمك به هم نوع خود پیشتاز هستند

مردم همیشه در ماه رمضان برای كمك به هم نوع خود پیشتاز هستند

مجلس ایران دات كام: نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه امروز مردم باید بیش از گذشته دست به دست هم داده و دستگاه های حمایتی از قبیل كمیته امداد، سازمان بهزیستی و سمن های بخش خصوصی دست یاری به سمت مردم دراز كنند.


علیم یارمحمدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تاثیر ماه رمضان بر فضای سیاسی و اجتماعی جامعه و لزوم کمک به نیازمندان، بیان نمود: فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را خدمت همه هم وطنان و مسلمانان جهان تبریک می گویم. ماه رمضان، ماه پرفیضی است و از صدر اسلام تا به امروز آثار و برکات این ماه در ابعاد مختلف زندگی خودرا نشان داده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: از سالیان پیش کمک به هم نوع و دست گیری از نیازمندان در این ماه مرسوم بوده و همیشه مردم در این ایام برای کمک رسانی پیشتاز بوده اند. امسال نیز باتوجه به شرایطی که شیوع کرونا برای جامعه رقم زده است و تاکید مقام معظم رهبری برای کمک به اقشار لطمه پذیر در غالب رزمایش کمک به نیازمندان، اساسا مردم بیش از گذشته به میدان آمده و هر فردی در هر جایگاهی در حد توان خود به یاری هم نوع خود خواهد شتافت.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان که غالب افراد اهل سنت هستند فوق العاده به این مورد توجه داشته و دارند. برمبنای تاکیدی که در احادیث ما بر کمک به هم نوع شده است، اگر تا ۴۰ خانه در کنار ما افرادی باشند که از لحاظ معیشتی در تنگنا قرار داشته باشند، مسلمان نیستیم مگر آنکه به یاری آنان بشتابیم.
ایشان در ادامه تصریح کرد: امروز باید بیشتر از ایام دیگر در شرایطی که کرونا بیشتر کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داده به یاری هم بشتابیم. هم مردم باید دست به دست هم دهند و هم دستگاه های حمایتی از قبیل کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سمن های بخش خصوصی دست یاری به سمت مردم دراز کنند. در استان سیستان بلوچستان باتوجه به عدم شکوفایی ظرفیت های استان و پشت سر گذاشتن دو سیل ویرانگر حدود ۷۵ درصد مردم زیر خط فقر بوده و از امنیت غذایی برخوردار نیستند. انتظار می رود به اقشار لطمه پذیر توجه ویژه ای شود.
ایشان در ادامه با اشاره به لزوم مشارکت افراد توانمند برای اهدای خون، بیان نمود: اهدای خون نیز خود به صورتی کمک به هم نوع به حساب می آید و از کمک های معیشتی جدا نیست. مردم ما از ابتدا برای کمک به هم نوع خود در صحنه بودند و این روزها نیز بی تفاوت نبوده و اساسا با رعایت اصول بهداشتی و تمهیدات در نظر گرفته شده نسبت به اهدای خون اقدام خواهند کرد.
منبع:

1399/02/09
23:52:24
5.0 از 5
5864
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام