مجلس ایران دات كام
میرتاج الدینی :

نگاه نمایندگان به قانون انتخابات نباید جناحی باشد

نگاه نمایندگان به قانون انتخابات نباید جناحی باشد

به گزارش مجلس ایران دات كام منتخب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نگاه نمایندگان به قانون انتخابات نباید جناحی باشد چون كه تغییرات جزیره ای، این قانون را از تعادل خارج می كند.سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از تصویب طرح دو فوریتی رد صلاحیت شدگان انتخابات اظهار داشت: اصلاح قانون انتخابات نباید متأثر از مسائل حزبی و جناحی باشد و بررسی این مورد در اواخر دوره مجلس دهم امر صحیحی نیست و شائبه هایی را در شرایط حساس کشور به وجود می آورد.
وی اضافه کرد: در ایام پایانی مجلس دهم به هیچ وجه منطقی و مقبول نبود که عده ای از نمایندگان این طرح دو فوریتی را مطرح کرده و به تصویب برسانند.
منتخب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قانون انتخابات در سالهای اول مجلس و با نگاه جامع و همینطور با در نظر گرفتن سیاست های کلان نظام باید تدوین و اصلاح گردد و درست نیست که در هر دوره مجلس دستخوش تغییرات جدید قرار گیرد.
میرتاج الدینی با اشاره به اینکه تغییرات جزیره ای قانون انتخابات را از تعادل خارج می کند، تصریح کرد: طبعاً اگر نمایندگان مجلس در هر دوره و از هر جناحی بخواهند با نگاه خودشان قانون انتخابات را تغییر دهند، این قانون دیگر متعادل نخواهد بود و بیشتر گرایشات جناحی نمایندگان در آن اثر خواهد داشت.
وی افزود: در شرایط فعلی که کشور درگیر مقابله با کرونا است و خیلی از مردم مشکلات اقتصادی و معیشتی دارند، درست نبود که عده ای از نمایندگان این طرح را مطرح کنند و نمی دانم که چگونه می توانند این کار خویش را توجیه کنند.
منتخب مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته درون قانون انتخابات این حق برای رد صلاحیت شدگان انتخابات وجود دارد که علت رد صلاحیت شأن را بدانند و این افراد معمولاً به شورای نگهبان رجوع می کنند و علت رد صلاحیتشان به آنها گفته می شود.
میرتاج الدینی بیان نمود: بر این اساس هم اکنون هم رد صلاحیت شدگان انتخابات در یک مسیر قانونی و بی هیاهو می توانند از حق خودشان در شورای نگهبان دفاع کنند و نیازی به اصلاح قانون انتخابات نیست. وی ادامه داد: شورای نگهبان معمولاً برای رد صلاحیت شدگان انتخابات امکان اعتراض را فراهم می آورد و شاهد این مدعا آن است که گاهی اوقات نظر شورای نگهبان درباره صلاحیت کاندیداهای انتخابات تغییر می کند و این افراد که در ابتدا رد صلاحیت شده بودند، با عرضه مدارک و اسناد متقن تأیید صلاحیت می شوند.

1399/02/08
22:26:10
5.0 از 5
6278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴