مجلس ایران دات كام
عضو كمیسیون آموزش در مجلس:

اپلیكیشن شاد به تجدیدنظر نیاز دارد

اپلیكیشن شاد به تجدیدنظر نیاز دارد

به گزارش مجلس ایران دات كام اصفهان نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زیرساخت های یادگیری از راه دور باید برای همه به صورت یكسان فراهم باشد تا مطمئن باشیم عدالت آموزشی رعایت می شود.


محمدجواد ابطحی در گفتگو با ایسنا در مورد انتقاد بعضی از والدین دانش آموزان در خصوص در دسترس نبودن اپلیکیشن آموزشی "شاد"، اظهار نمود: استفاده دانش آموزان و دانشجویان از فضای مجازی بعنوان مکملِ امر آموزش قابل قبول است، اما هیچگاه فضای مجازی جای آموزش اصلی را نخواهد گرفت. منتها نکته حائز اهمیت این است که زیرساخت های یادگیری از راه دور برای همه باید به صورت یکسان فراهم باشد تا مطمئن باشیم عدالت آموزشی رعایت می شود.
وی ادامه داد: در بحث اپلیکیشن برنامه "شاد" که وزارت آموزش و پرورش تاکید زیادی روی آن دارد حقیقت این است که انتقادات زیادی در مورد این برنامه شده است و خیلی از خانواده ها توان خرید گوشی اندروید را ندارند یا بسیاری از مناطق اینترنت ضعیف است یا خط نمی دهد به صورتی که معلمان هم سردرگم شده اند که چگونه برنامه آموزشی خویش را پیش ببرند.
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: علاوه بر در دسترس نبودن این اپلیکیشن برای همه دانش آموزان با عنایت به دلایلی که ذکر شد و چند برابر شدن کار معلمان، مقوله پرورشی هم مغفول مانده است چونکه در فضای مجازی نمی توان روی بحث پرورشی کار زیادی کرد.
ابطحی اظهار داشت: معتقدم اپلیکیشن شاد نتوانسته رضایت همه دانش آموزان و خانواده ها را جلب نماید و باید یک تجدیدنظر کلی در این خصوص صورت گیرد. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم به شکل جدی پیگیر این مورد بوده است و در اینباره در مجلس هم تذکر داده شد. متأسفانه در شرایطی قرار گرفته ایم که نه مجلس می تواند کار چندانی انجام دهد و نه آموزش و پرورش.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با عنایت به شرایط و باز شدن خیلی از اصناف بهتر است مدارس هم باز شود و با رعایت پروتکل های بهداشتی دانش آموزان به مدارس بروند. به هر حال این مشکل را آموزش و پرورش باید جدی بگیرد و به دنبال حل مشکلات آموزشی دانش آموزان باشد.1399/02/08
14:31:01
5.0 از 5
6285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱