مجلس ایران دات كام
جلالی :

نمایندگان برای حفظ آبرو، نمی توانند دلیلهای رد صلاحیت شان را بگویند

نمایندگان برای حفظ آبرو، نمی توانند دلیلهای رد صلاحیت شان را بگویند

به گزارش مجلس ایران دات كام منتخب مردم رفسنجان در مجلس با اعلان اینكه مراجع چهارگانه، راستی آزمایی گزارشات را برعهده دارند اظهار داشت: برخی افراد و نمایندگان به خاطر حفظ آبرویشان مستندات رد صلاحیت خودرا اعلام نمی كنند.حجت الاسلام حسین جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب طرح اصلاح قانون انتخابات که از طرف برخی رد صلاحیت شدگان مجلس دهم ارائه شد، اظهار داشت: این طرح مربوط به انتخابات مجلس، خبرگان، ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاست که فعلاً فوریت آن در مجلس دهم به تصویب رسیده و بنظر می رسد مجلس دهم فرصت کافی برای تصویب کلیات و جزئیات آنرا نداشته باشد.
منتخب مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر طبق این طرح اگر فردی مطلب کذبی را به نماینده و یا کاندیدایی نسبت دهد که سبب حذف کاندیدا شود به ۶ ماه زندان یا انفصال از خدمت محکوم خواهد شد.
وی اظهار داشت: در زمینه برخورد قانونی با ادعاهای کذب و شایعه مقابل مقامات و افراد، قوانین قضائی متقن و دقیقی وجود دارد که در ۴۰ سال قبل اجرایی شده است که برمبنای آن اگر فردی شایعه کذبی را در مورد هر فردی شامل کاندیدا و غیر آن مطرح کند به زندان و مجازات محکوم می شود.
منتخب مردم رفسنجان در مجلس اشاره کرد: باید مراقب بود ارائه چنین طرح هایی سبب ایجاد محدودیت در نظارت های نهادهای قانونی نشود. این طرح نباید منجر به ایجاد محدودیت در نظارت مردم و دستگاه های نظارتی شود، مردم ناظر هستند و وظیفه دستگاه ها راستی آزمایی است.
جلالی اشاره کرد: شورای نگهبان و منابع چهارگانه و قوه قضائیه هم اکنون نیز راستی آزمایی گزارشات را در دستور کار دارند وگرنه سنگ روی سنگ بند نمی شد.
منتخب مردم رفسنجان اظهار داشت: تاکنون کدام فرد به خاطر خبر کذب رد صلاحیت شده است؟ یک مورد هم وجود ندارد اما برخی افراد و نمایندگان به خاطر حفظ آبرویشان مستندات رد صلاحیت شأن را اعلام نمی کنند.


منبع:

1399/02/06
14:14:18
5.0 از 5
6288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳