مجلس ایران دات كام
پوربافرانی:

افزایش حقوق كارگران باید متناسب با نرخ تورم باشد

افزایش حقوق كارگران باید متناسب با نرخ تورم باشد

به گزارش مجلس ایران دات كام اصفهان نماینده مردم نایین و خور و بیابانك در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افزایش قابل اعمالِ حقوق باید بگونه ای باشد كه هم بتواند معیشت كارگر را بر مبنای تورم اقتصادی پوشش دهد و هم كارفرما و تولید كننده را تحت فشار قرار ندهد.عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با ایسنا در مورد افزایش ۲۱ درصدی حقوق كارگران، اظهار نمود: این افزایش حقوق، بطور قطع جوابگوی معیشت كارگران و خانواده های كارگری نیست. وقتی حداقل حقوق كارمندان دولت با تفاوت تطبیق بسیار بالاتر از حداقل حقوق كارگران است و با عنایت به نرخ تورم، بدون شك نیاز است در این خصوص تدبیر دیگری اندیشیده شود تا كارگران برای تأمین نیازهای خانواده خود گرفتار مشكل نشوند.

وی اضافه كرد: از سوی دیگر باید دولت كارگاه های تولیدی را به نحوی هدایت كند تا با افزایش حقوق كارگران، آن كارگاه تولیدی از عهده بار مالی بوجود آمده بر بیاید. ازاین رو یك كار حساب شده را طلب می كند كه كارفرمایی كه باید حقوق پرداخت كند بتواند آنرا بپردازد. پس این افزایش قابل اعمالِ حقوق باید بگونه ای باشد كه هم بتواند معیشت كارگر را بر مبنای تورم اقتصادی پوشش دهد و هم كارفرما و تولید كننده را تحت فشار قرار ندهد.

نماینده مردم نایین و خور و بیابانك در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ازاین رو از كارفرمایان هم باید بر مبنای میزانِ تولید و كارآفرینی كه دارند حمایت لازم صورت گیرد تا از عهده مخارج واحد تولیدی خود و پرداخت حقوق كارگران بر بیایند و به خط تولید هم صدمه ای وارد نشود.

پوربافرانی تصریح كرد: خیلی از كارگران كه در خطوط تولید مشغول كار هستند تحصیل كرده هستند و باید افزاش حقوق آنان بر مبنای نرخِ تورم باشد. ازاین رو میزان افزایش حقوق كارگران باید دو برابر میزان افزایش حقوق در سال ۱۳۹۸ باشد. این افزایش حقوق هم نباید بهانه ای شود تا تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی انجام و به تولید ضربه وارد شود. همه این موارد و ریزفاكتورها را باید رعایت نماییم تا مشكلی پیش نیاید.
1399/01/24
22:57:56
5.0 از 5
6249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳