مجلس ایران دات كام
علی نیكزاد در گفتگوی تفصیلی با مهر:

مجلس یازدهم قرارگاه سازندگی كشورمی شود

مجلس یازدهم قرارگاه سازندگی كشورمی شود

به گزارش مجلس ایران دات كام منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم با اعلان اینكه جنگ قدرت در مجلس و اختلاف بین اصولگرایان خواب اصلاح طلبان است كه تعبیر نخواهد شد، اظهار داشت: با قدرت و قوت در امتداد خدمت به مردم عمل خواهیم كرد.خبرگزاری مهر، گروه سیاست- فهیمه رضیان؛ حرف مسكن مهر را كه پیش كشیدیم زبانش به گلایه از دولت روحانی باز شد و اظهار داشت: «یك میلیون واحد مسكن مهر شهری با پیشرفت ۷۰ درصد و ۵۰۰ هزار مسكن مهر روستایی با پیشرفت ۳۰ درصد به دولت یازدهم تحویل داده شد اما پروژه ها را اجرایی نكردند»
«علی نیكزاد» وزیر راه و شهرسازی دولت دهم كه نامش با مسكن مهر گره خورده است، می گوید «از ابتدا اطلاعات غلط درباب پروژه های مسكن مهر به رئیس جمهور دادند»
وی اسم سید عباس آخوندی را نمی آورد و می گوید «وزیری كه برای ستاندن رأی اعتماد به مجلس معرفی گردید ادعا كرد كه مبتكر پروژه های مسكن مهر است اما بعد از ستاندن رأی اعتماد گفت پروژه های مسكن مهر مزخرف است»
نیكزاد معتقد می باشد بجای دور زدن تحریم ها باید تحریم ها را بی اثر نماییم، او معتقد است: «فعال شدن پروژه های مسكن مهر سبب ایجاد اشتغال و بی اثر شدن تحریم ها خواهد شد.»
«مجلس یازدهم، قرارگاه بزرگ سازندگی كشور خواهد بود»؛ وعده ای كه نیكزاد برای تحقق آن از طرح مجلس یازدهم برای ساخت ۷۰۰ هزار واحد مسكونی سخن گفت.
وزیر راه و شهرسازی دولت نهم و دهم كه اخیرا به نمایندگی مردم اردبیل در مجلس یازدهم انتخاب شده است، اعتقاد دارد: «دولت تدبیر، كارنامه درخشانی در ایجاد رونق در سفره های مردم نداشته، مجلس هم با دولت كنار آمده و در قبال عدم اجرای قانون سكوت كرده است، بنا بر این عملكرد دولت و مجلس قابل دفاع نیست»
نیكزاد می گوید: «به مردم قول داده ایم ساده زیست و انقلابی باشیم و در امتداد حل مشكلات آنها اقدام نماییم. اگر بتوانیم مجلسی در تراز انقلاب به وجود آورده و از وعده های خود عدول نكنیم مجلس یازدهم طلیعه دولتی انقلابی و حزب اللهی در سال ۱۴۰۰ خواهد بود»
او واكنش صریحی هم به تحلیل های اصلاح طلبان در مورد اختلافات ریشه ای و عمیق در بین جریان اصولگرای مجلس یازدهم نشان میدهد و تاكید می كند: «جنگ قدرت و اختلاس بین اصولگرایان مجلس یازدهم خوابی است كه تعبیر نخواهد شد. انتخابات هیئت رئیسه مجلس رقابتی اخلاق مدارانه در درون خانواده جریان انقلابی است.»
متن كامل این مصاحبه به شرح زیر است:
پروژه های مسكن مهر از طرف شما كلید زده شده اما از طرف وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر این پروژه ها مزخرف خوانده شد و دولت یازدهم و دوازدهم نه فقط پروژه های مسكن مهر را ادامه نداد بلكه پروژه های جدیدی را هم برای حل مشكل مسكن مردم كلید نزد. چرا دولت یازدهم و دوازدهم تعهدات مسكن مهر را اجرایی نكرد؟
طبق اصل ۳، ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی تامین مسكن به خصوص برای افراد كم درآمد از وظایف دولت می باشد. در دولت نهم و دهم كار بزرگی شكل گرفت و قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسكن مصوب شد. این قانون هنوز منسوخ نشده است و دولت آقای احمدی نژاد بر طبق همین قانون پروژه های مسكن مهر را كلید زد. در دولت دهم دو میلیون و ۸۰۰ هزار مسكن مهر در شهرها و روستاها تحویل افراد واجد شرایط شد. بقیه واحدهای مسكن مهر نیز در روستاها ۵۰۰ هزار واحد با پیشرفت ۳۰ درصد و در شهرها نیز یك میلیون واحد با پیشرفت ۷۰ درصد تحویل دولت یازدهم شد.
اما متأسفانه دولت یازدهم و دوازدهم نه فقط پروژه های مسكن مهر را اجرایی نكرد بلكه ایده ای را هم جایگزین این پروژه ها نكرد. از ابتدا اطلاعات غلطی را به رئیس جمهور درباب پروژه های مسكن مهر دادند. بهتر است دولت آثار مسكن مهر در كاهش تلفات انسانی در هنگام بروز حوادثی مثل سیل و زلزله را بررسی كند. اگر پروژه های مسكن مهر اجرایی نشده بود در هنگام بروز این حوادث تلفات سنگینی می دادیم.
عده ای بر سر سفره مسكن مهر نشسته و از آن انتقاد می كنند. از ۵۰ هزار میلیارد تومانی كه برای اجرای پروژه های مسكن مهر در اختیار بانك مسكن گذاشته شده بود حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان به سیستم بانكی بازگشته است. دولت می توانست با این اعتبارات پروژه های مسكن جدیدی را كلید بزند. در آن مقطع مردم با دو تا ۱۲ میلیون باوجود تحریم های فلج كننده صاحبخانه شدند. از لحاظ مكان یابی و تامین تأسیسات زیربنایی، مسكن مهر فاكتورهای بین المللی دارد.
فعال سازی پروژه های مسكن مهر چه تأثیری در افزایش نرخ اشتغال دارد؟
حدود ۷ سال است كه پروژه های مسكن خوابیده و باید فكری به حال فعال سازی آن كرد. با فعال سازی پروژه های مسكن، اشتغال در ۱۳۴ رشته فعال می شود. هر یكصد متر مربع مسكن ۲.۵ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم به وجود می آورد. در زمان اجرای پروژه های مسكن مهر، بنده هزار و ۴۶۰ روز وزیر بودم. در این زمان ۴۶۰ سفر جهت بررسی مسكن مهر در شورای عالی مسكن و شهرسازی استانها انجام دادم. خیلی از استانداران اعلام می كردند كه ما در استان مان كارگر برای كار در پروژه های مسكن مهر پیدا نمی نماییم.
حدود ۴۳۰ میلیون متر مربع مسكن مهر در دولت نهم و دهم كار شد كه اگر برای هر یكصد متر مربع ۲.۵ شغل مستقیم و غیر مستقیم به وجود آمده باشد حدود ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار شغل در ضمن ۱۰ سال به وجود آمده است، به عبارت دیگر سالانه یك میلیون و ۲۵۰ هزار شغل ایجاد و یا تثبیت شده است.
آیا باتوجه به تشدید تحریم ها مقابل ایران امكان فعال سازی پروژه های مسكن وجود دارد؟
زمانی كه كشور در شرایط تحریم قرار می گیرد مسكن تنها رشته اقتصادیست كه ارز بَری ندارد و می تواند اقتصاد كشور را به گردش درآورد. بدین سبب فعال سازی پروژه های مسكن به معنای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در امتداد غلبه بر تحریم ها است. علاوه بر این در نتیجه اجرای پروژه های مسكن مهر در كشور تیم های فنی و مهندسی ایران تا اندازه ای با تجربه و قوی شده بودند كه اجرای این پروژه ها را در آمریكای لاتین و كشورهای همسایه را آغاز كردیم. اجرای پروژه های مسكن مهر سبب افزایش عدالت شد. با تعطیلی اجرای این پروژه ها در واقع به عدالت، اقتصاد، اشتغال، اقتصاد مقاومتی و ازدواج جوانان جفا شد.
مسكن تنها رشته اقتصادیست كه ارز بَری ندارد و می تواند اقتصاد كشور را به گردش درآورد. بدین سبب فعال سازی پروژه های مسكن به معنای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در امتداد غلبه بر تحریم ها است به نظر شما دولت یازدهم و دوازدهم با پروژه های مسكن مهر سیاسی برخورد كرد؟
برخی وزرا به آقای رئیس جمهور اطلاعات غلط دادند كه ما می توانیم در بافت های فرسوده پروژه های مسكن را اجرا نماییم برای اینكه دولت نهم و دهم مسكن مهر را در بیابان ها ساخته است. این درحالی است كه اجرای پروژه های مسكن مهر یا در روستاها بود و یا در مراكز استانها یا شهرك هایی ساخته شد كه نزدیك به مراكز استانها است.
مدیرانی كه ادعا می كردند در بافت های فرسوده فلان مقدار واحد مسكونی می سازیم امروز اعلام كنند كه چند واحد مسكونی ساخته اند. مقام معظم رهبری در فروردین ماه سال ۹۱ در مشهد فرمودند «راه ها و مسكن های زیادی ساخته شده است كه این طلیعه پیشرفت و عدالت است» در نخستین جلسه هیئت دولت یازدهم خدمت مقام معظم رهبری ایشان تاكید كردند «اگر كسانی با اصل مسكن مهر و تسهیلات آن مشكلی دارند، بدانند میلیون ها خانوار منتظر هستند كه خانه هایشان را تحویل بگیرند. این پروژه ها باید پیگیری و به پایان برسد»
آقای اسلامی گام هایی در امتداد اجرای پروژه های مسكن مهر برداشته است اما انسجام و پشتیبانی لازم در امتداد اجرای این پروژه ها وجود ندارد و اجرای این پروژه ها كار سختی است.
مجلس یازدهم چه برنامه ای برای نجات مسكن مهر و حل مشكلات تامین مسكن مردم دارد؟
در مجلس یازدهم باید در امتداد اجرای قانون اقدام نماییم. ماده ۱۱ قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسكن اعلام می كند كه دولت باید سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسكونی را در روستاها نوسازی و مقاوم سازی كند. می توانند برای اجرای این پروژه به هر واحد مسكونی ۶۰ میلیون تومان وام بدهند كه منابع آن حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان می شود. هم اكنون ۳۰ هزار میلیارد تومان از منابع مسكن مهر به بانك مسكن بازگشته است. طبق اصل ۷۵ قانون اساسی، نمایندگان باید درآمد و هزینه طرح های ارائه شده را در نظر بگیرند بدین سبب طرح نمایندگان برای ادامه پروژه های مسكن مهر به این صورت است كه با بهره گیری از منابع بازگشته از مسكن مهر پروژه های جدید مسكن مهر را كلید بزنیم. ۲۰۰ هزار واحد مسكن روستایی و ۵۰۰ هزار واحد مسكن شهری باید ساخته شود.
طرح مجلس یازدهم برای گردنگیر دولت به ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسكن شهری و ۲۰۰ هزار واحد مسكن روستایی تدوین شده است
قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسكن به دولت مجوز داده است برای اجرای ۵۰۰ هزار واحد مسكن شهری، زمین رایگان و تخفیفات مورد نیاز را به تسهیلات گیرندگان اختصاص دهد. با فعال شدن پروژه های مسكن مهر، كارخانه های مختلف سیمان، ذوب آهن، فولاد، كاشی، نظام مهندسی، كارگران، سیم و كابل فعال خواهند شد. با ساخت مسكن لوازمی مانند فرش، لوازم آشپزخانه و مبلمان نیز مورد نیاز خواهد بود، بدین سبب كارخانه های تولید لوازم خانگی نیز فعال خواهند شد و چرخه تولید به گردش درخواهد آمد.
برای ساخت مسكن های شهری باید ۳۰ درصد از وام، از منابع بازگشت از مسكن مهر با نرخ دو درصد و ۷۰ درصد از تسهیلات با نرخ ۱۸ درصد پرداخت گردد. اگر برای هر واحد ۲۰۰ میلیون تومان نیز وام بدهیم، می توانیم با آورده جوانان، برای آنها مسكنی تهیه نماییم. علاوه بر این، تهاتر دارایی های دولت با پیمانكاران در اجرای پروژه های بزرگ، یكی از راهكارهای مورد نظر ما است. فعال شدن پروژه های مسكن سبب ایجاد اشتغال و بی اثر شدن تحریم ها خواهد شد. انشاالله مجلس یازدهم قرارگاه بزرگ سازندگی در كشور ایجاد خواهدنمود و منابع آنرا نیز تعیین می كند.
آیا مجلس دهم در قبال تخلف دولت از اجرای پروژه های مسكن مهر اقدام مؤثری انجام داده است؟
مجلس دهم كم لطفی كرد. وزیر پیشنهادی برای ستاندن رأی اعتماد در صحن علنی گفت «من مبتكر پروژه های مسكن مهر هستم»؛ نمایندگان نیز به این فرد رأی اعتماد دادند. بعد از آن در سفری همین فرد اظهار داشت كه «پروژه های مسكن مهر مزخرف است» و بعد طرح مسكن اجتماعی را مطرح نمود، كه به اندازه انگشتان دست نیز ساخته نشد.
برای ساخت مسكن در بافت های فرسوده باید توجیه اقتصادی وجود داشته باشد و دولت یارانه بدهد. وزارت راه و شهرسازی در دولت های یازدهم و دوازدهم اعلام نموده بود كه سالانه ۱۷۰ محله با همه نیازهای اجتماعی در زندگی شهری نوسازی می نماییم اما تا امروز اتفاقی دراین زمینه نیفتاده است.
مجلس دهم در زمینه تامین مسكن آحاد مردم بسیار ضعیف عمل كرد. مجلس دهم با دولت كنار آمد و در قبال عدم اجرای قانون سكوت كرد. پیمانكاران بزرگی در دولت های نهم و دهم با ما همكاری كردند كه این افراد تحریم ها را بی اثر كردند. قرارگاه سازندگی سپاه، پروژه پالایشگاه خلیج فارس را كلید زد و كشور را در تولید بنزین به خودكفایی رساند. امروز آمریكا در باب تحریم بنزین ایران هیچ اقدامی نمی تواند انجام دهد.
مجلس دهم با دولت كنار آمد و در قبال عدم اجرای قانون سكوت كرد پس از سهمیه بندی مجدد بنزین در دولت دوازدهم، مصرف بنزین در كشور به روزانه ۷۸ میلیون لیتر كم شد اما دولت های نهم و دهم راهكار دیگری را برای فائق آمدن بر تحریم بنزین انتخاب نمود. اگر در تولید خودرو و سایر بخش های اقتصادی نیز چنین اقداماتی انجام می شد، آمریكا نمی توانست جمهوری اسلامی را تحریم كند. در بحث دفاعی نیز مجاهدت های علمی شهدایی مثل طهرانی مقدم و سردار سلیمانی سبب ایجاد قدرت بازدارندگی برای جمهوری اسلامی شد. همه این اقدامات موجب بی اثر كردن تحریم ها شد كه مرحله ای بسیار بالاتر از دور زدن تحریم ها است. در بحث دفاعی و تولید بنزین به آمریكا ثابت كردیم كه «ما می توانیم». در مجلس یازدهم می خواهیم دست به دست داده و تدبیری برای حل مشكلات مردم بیاندیشیم. اگر دولت نخواهد اقدامی را برای حل مشكلات مردم انجام دهد، قانون اختیارات زیادی به مجلس داده و تكلیف دولت و مجلس را مشخص كرده است.
آقای اسلامی كارهایی را برای اجرای پروژه های مسكن مهر انجام داده است اما بدون حمایت شخص رئیس جمهور، وزرا و استانداران، چنین پروژه هایی قابل اجرا نیست. اجرای پروژه های مسكن مهر باید در اولویت كاری استانداران و رئیس جمهور باشد. ما در دولت اسبق ۱۵ روز یكبار با همه كسانی كه در حوزه مسكن ذی نفع بوده اند شامل سیستم بانكی، وزارت نفت، وزارت كشور، نظام مهندسی، وزارت مسكن و شهرسازی، وزارت اقتصاد، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی جلسه داشتیم.
با انتخابات مجلس یازدهم شاهد تحول جدی در عرصه سیاسی كشور بودیم. به نظر شما علت شكست اصلاح طلبان و حامیان دولت در انتخابات مجلس چه بود و عملكرد دولت چه نقشی در این شكست داشت؟
ملت ایران در تشییع پیكر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اتمام حجت كردند. مردم برنامه های اصلاح طلبان و حامیان دولت را شنیدند و بر این اساس به آنها رأی دادند و منتظر بودند پیشرفتی در عرصه سیاسی، اقتصادی و بین المللی رخ دهد. مردم عملكرد اصلاح طلبان و حامیان دولت را در طول هشت سال قبل رصد كردند و نسبت به ناكارآمدی دولت و مجلس دهم انتقادات جدی دارند.
ضمن احترام به همه كسانی كه در كشور زحمت كشیدند، متأسفانه باید بگویم در روزهای انتخابات، در حوزه های انتخابیه به هیچ وجه نمی توانستیم از عملكرد دولت یا مجلس شورای اسلامی دفاع نماییم. مردم به هیچ وجه اظهارات حامیان دولت و اصلاح طلبان در توجیه عملكرد دولت و مجلس دهم را قبول نمی كردند. برای اینكه آثاری از ساده زیستی، عزت ملی، پاكدستی و دغدغه مردم در عملكرد دولت نمی دیدند. در حوزه های انتخابیه از ما سوال می كردند كه یعنی چه رئیس جمهور می گوید «من جمعه بامداد متوجه شدم كه قیمت بنزین به بیش از سه برابر افزایش یافته است؟»
به نظر شما به سبب اینكه دولت نتوانست نقشی در رونق سفره های مردم و حل مشكلات اقتصادی داشته باشد، مردم به اصلاح طلبان و حامیان دولت رأی ندادند؟
دولت های یازدهم و دوازدهم خیلی روی برجام مانور دادند در صورتیكه می توانستند در كنار برجام كارهای اقتصادی را پیش ببرند. دولت تدبیر دو طرح مهم برجام و طرح تحول سلامت را در دستور كار داشت. منابع مالی طرح تحول سلامت افزایش قابل توجهی یافت اما طرح تحول به خوبی اجرایی نشد و نیازمند منابع بیشتری بود.
در مورد برجام نیز مردم در انتخابات از ما سوال می كردند كه برجام برای ما چه فایده ای داشت؟ برجام در سفره های مردم اثر مستقیم و مفیدی نداشت. دولت برجام را چنان برای مردم بزرگنمایی كرد كه رئیس جمهور اعلام نمود حتی تامین آب خوردن شما نیز به تصویب برجام وابسته است. مقام معظم رهبری با قید شروطی، مجوز مذاكره را به دولت دادند اما این شروط رعایت نشد. پس از آن نیز مجلس ورود جدی به نقض برجام نداشت. در ادامه نیز مردم گرفتار مشكلات شدید اقتصادی شدند. اقدامات سیاسی كه در استیضاح ها و رأی اعتمادها در مجلس دهم انجام شد، سبب دلزدگی مردم شد. مجلس دهم و دولت های یازدهم و دوازدهم كارنامه قابل قبولی نداشتند بنا بر این مردم به نامزدهای انقلابی مجلس یازدهم رأی مثبت دادند. عمر مجلس یازدهم نیز كوتاه است. اگر ما نیز نتوانیم كاری برای مردم انجام دهیم و مردم از ما هم ناامید شوند، دیگر وامصیبتا است بدین سبب باید به تعهداتمان در قبال مردم عمل نماییم.
دولت كارنامه درخشانی در ایجاد رونق در سفره های مردم نداشته است. باید تلاش نماییم رفاه و آسایش توأم با عزت و اقتدار بین المللی را برای مردم ایجاد نماییم. مردم در مورد كارهایی كه در دولت اسبق در زمینه مسكن، سهام عدالت، یارانه، فرهنگ نوكری مردم و شكستن ساختار مدیریتی انجام داده است از ما تشكر می كردند. من روستازاده ای بودم كه در دولت اسبق وزیر شدم. اگر بتوانیم معیشت و اقتصاد مردم را نجات دهیم، دیگر كسی جرأت نمی كند بگوید «من ژن برتر هستم». مگر ما در جمهوری اسلامی ژن برتر داریم؟ افرادی كه مدعی هستند ژن خوب دارند درواقع با بهره گیری از رابطه ها، رانت ها و امضاهای طلایی پیشرفت كرده اند. مردم با وجود آنكه مشكلات اقتصادی داشتند و از فساد و رشوه حاكم بر كشور دلخور هستند، در انتخابات مجلس یازدهم مشاركت خوبی داشتند.
دولت كارنامه درخشانی در ایجاد رونق در سفره های مردم نداشته است اولویت های مجلس یازدهم چیست؟
قاطبه مجلس یازدهم از طیف نمایندگان انقلابی و اصولگرا هستند. ما به مردم قول داده ایم ساده زیست و انقلابی باشیم و در امتداد حل مشكلات مردم اقدام نماییم. قول داده ایم كه اگر وزیری خلافی انجام داد و او را استیضاح كردیم، پای استیضاح خود بایستیم تا صحنه هایی مانند آنچه در مجلس دهم رخ داد، را در مجلس یازدهم شاهد نباشیم.
مردم واقعاً گرفتار هستند. در حوزه انتخابیه بنده افرادی زندگی می كنند كه خیرین به آنها بُن داده اند تا نان تهیه كنند یعنی افراد برای خریدن یك نان پول ندارند این وضعیت با عدالت جمهوری اسلامی، آرمان های انقلاب و عدالت حضرت امیر (ع) همخوانی ندارد.
چهار سال مجلس یازدهم نیز به سرعت خواهد گذشت. حتما باید برنامه دقیق برای حل مشكلات مردم و بازگشت به آرمان های انقلابی داشته باشیم. اما اگر دولت اراده ای برای حل مشكلات مردم نداشته باشد، قانون اساسی تكلیف دولت و مجلس را مشخص كرده است.
در انتخابات دولت یازدهم و دوازدهم اصلاح طلبان از حامیان جدی اعتدالیون بودند، اما در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، انتقادات جدی به عملكرد دولت وارد می كردند تا به این وسیله حساب خودرا از دولت جدا كنند. در انتخابات مردم با رأی به جناح انقلابی، اعلام نمودند حساب اصلاح طلبان را از اعتدالیون و دولت جدا نكردند. چرا اصلاح طلبان در اجرای این پروژه موفق نشدند؟ و پیوند اعتدال و اصلاحات از ذهن مردم پاك نشد!
در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم عملكرد همه گروه ها و جناح ها در حمایت یا انتقاد از دولت مشخص بود، اصلاح طلبان از دولت دوازدهم حمایت جدی كردند. نمی توان در انتخابات ریاست جمهوری در پشتیبانی از نامزدی اقدام نمود و پس از آن كه آن نامزد در انتخابات كارنامه درخشانی نداشت، اعلام برائت كرد. مردم دقیق و هوشیار بوده و هم اكنون قاطبه منتخبان مجلس یازدهم از جناح انقلاب هستند. نامزدهای مستقلی كه توانستند رأی بیاورند نیز با انتقاد از دولت و بیان حرف های ارزشی توانستند رأی مردم را جلب كنند.
۴ سال پیش ائتلاف اعتدالیون و اصلاح طلبان به شدت از برجام دفاع می كردند. اصلاح طلبان زمانی كه كشور به شدت برجامی بود از اعتدالیون در انتخابات حمایت كردند و با بهره گیری از برجام، مجلس دهم را فتح كردند، قصد داشتند در انتخابات مجلس یازدهم به خاطر ناكارآمدی دولت در مقابل جریان اعتدال بایستند و خودرا جدای از این جریان نشان دهند اما نتوانستند.
اصلاح طلبان باید از ابتدا صف خودرا از اعتدالیون، جدا می كردند، نمی توان هر وقت به نفع جریان سیاسی خاصی نبود از ائتلاف جدا شود و تبعات ائتلاف را نپذیرد. عملكرد دولت یازدهم و دوازدهم به پای اصلاح طلبان نیز نوشته شده است.
اگر بتوانیم مجلسی در تراز انقلاب ایجاد نماییم و به وعده های خود عمل كرده از قانون عدول نكنیم مطمئن باشید دولت حزب اللهی و انقلابی تشكیل خواهد شد، مجلس یازدهم طلیعه دولتی انقلابی و حزب اللهی برای خدمت به مردم در سال ۱۴۰۰ خواهد بود شكست اصلاح طلبان در انتخابات مجلس چه تأثیری بر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خواهد داشت؟
اگر بتوانیم مجلسی در تراز انقلاب ایجاد نماییم و به وعده های خود عمل كرده و از قانون عدول نكنیم مطمئن باشید دولت حزب اللهی و انقلابی تشكیل خواهد شد، مجلس یازدهم طلیعه دولتی انقلابی و حزب اللهی برای خدمت به مردم خواهد بود. مردم سره را از ناسره تشخیص می دهند. دولت اسبق كار شبانه روزی ۷ بامداد تا ۱۲ شب انجام می داد، مجلس یازدهم نیز باید اینگونه كار كند. امید مردم به مجلس یازدهم است، مردم از مجلس یازدهم انتظار دارند دولتی را سر كار بیاورد كه هم و غم آن حل مشكلات مردم و تحقق آرمان های انقلاب باشد. حل مشكلات مسكن، اشتغال، نجات فناوری هسته ای از خواسته های مردم از مجلس است. مجلس یازدهم باید در تراز انقلاب باشند. یقین دارم با شكل گیری مجلس یازدهم و تحقق وعده های مجلس در خصوص حل مشكلات مردم، دولتی انقلابی در ادامه مجلس یازدهم تشكیل خواهد شد.
روزنامه های اصلاح طلب پس از روی كار آمدن مجلس یازدهم، ایجاد شكاف عمیقی بین اصول گرایان را مجلس پیش بینی كردند و اعلام كردند، باتوجه به ایجاد این اختلافات بین اصول گرایان در سال اول ایجاد مجلس یازدهم، نمایندگان مشغول اختلافات داخلی خواهند بود و دولت تدبیر سال پایانی خودرا با آرامش طی خواهدنمود. از همین رهگذر احتمال اعتماد مجدد مردم به دولت اعتدالی را در سال ۱۴۰۰ پیش بینی می كردند، نظر شما چیست؟
این خواب آشفته اصلاح طلبان هیچ گاه تعبیر نخواهد شد. همه دوستان ما در مجلس یازدهم طرح هایی را برای اداره انقلابی مجلس دارند. پیش از ۷ خرداد كه زمان تشكیل مجلس یازدهم است همه برنامه های مجلس مشخص خواهد شد و با قدرت انقلابی كارها پیش خواهد رفت. همه نمایندگان مجلس یازدهم برای خدمت به این میدان وارد شده اند و هیچكس به دنبال قدرت نیست. نمایندگان به دنبال زنده كردن ارزش های انقلاب هستند و می خواهند راه حاج قاسم سلیمانی را ادامه دهند. مردم به ما اعتماد كرده اند و رأی داده اند. دور از شرافت انسانیت و مروت است كه ما امید مردم را ناامید نماییم.
جنگ قدرت در مجلس شورای اسلامی و اختلاف بین اصول گرایان خوابی است كه تعبیر نخواهد شد
جنگ قدرت در مجلس شورای اسلامی و اختلاف بین اصول گرایان خوابی است كه تعبیر نخواهد شد و با قدرت و قوت در امتداد خدمت به مردم عمل خواهیم كرد. برای انتخابات هیأت رئیسه مجلس نیز رأی گیری صورت خواهد گرفت. انتخابات هیأت رئیسه با رقابت اخلاق مدارانه و رعایت ارزش های درون خانوادگی جریان انقلاب صورت خواهد گرفت، رایزنی ها در این راستا ادامه دارد، گروه های مختلف برنامه های خودرا ارائه می دهند و طرح های مهمی برای حل مشكلات مردم در حال تدوین است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای خدمت به مردم به خانه ملت راه یافته اند نه برای قدرت طلبی.
مجلس یازدهم به چند فراكسیون تقسیم خواهد شد؟
در مجلس یازدهم نمایندگان اصلاح طلب و مستقل، فراكسیون اقلیت را تشكیل خواهند داد و فراكسیون اكثریت نیز از طرف اصولگرایان و نمایندگان انقلابی تشكیل خواهد شد. ما ضمن محترم شمردن نظرات و دیدگاه های فراكسیون اقلیت، باید آنها را نیز در تصمیمات مشاركت دهیم تا با یكدیگر بتوانیم به كشور خدمت نماییم. باید مجلسی شكل دهیم كه قدرت اعمال قانون را داشته باشد، دولت هم باید تكلیف خودرا روشن كند. عملكرد دولت در بستر جامعه خریداری ندارد، نظرسنجی هایی كه در انتخابات مجلس یازدهم انجام شد، بیان كننده این واقعیت است كه مردم از عملكرد دولتمردان راضی نیستند. باید عملكرد و رفتار دولت اصلاح گردد. مردم از دولتمردان، امضاهای طلایی، ژن خوب، اشرافیت، تبعیض و … خسته شده اند.
انتخابات هیأت رئیسه با رقابت اخلاق مدارانه و رعایت ارزش های درون خانوادگی جریان انقلاب صورت خواهد گرفت
رویكرد مجلس یازدهم نسبت به دولت چگونه خواهد بود؟ با دولت مسامحه خواهید كرد یا قانون را اعمال می كنید؟
مجلس یازدهم در ارتباطش با دولت اهتمام در اعمال قانون دارد. قانون اساسی تكلیف روابط بین دولت و مجلس را مشخص كرده است. باید اقدامات جدی برای حل مشكلات معیشتی مردم صورت گیرد. نمایندگانی كه با ادعای انقلابی گری و ساده زیستی و مخالفت با خلق و خوی اشرافی گری و ادعای نوكری مردم رأی آورده اند باید بر وعده های خود باقی بمانند.
مهمترین شخصیت های سیاسی تأثیرگذار در مجلس یازدهم چه افرادی خواهند بود؟
مجلس یازدهم از درون خود اداره خواهد شد. اظهارنظرهایی كه از بیرون بیان می شود را مورد مطالعه قرار می دهیم اما اجازه نخواهیم داد مجلس از بیرون اداره شود. همه نمایندگان مجلس یازدهم تابع نظرات مقام معظم رهبری هستند و به ولایت پذیری اعتقاد دارند. اداره مجلس بوسیله افرادی خارج از صحن علنی معنا ندارد. به اندازه كافی شخصیت های سیاسی، اقتصادی، متخصص و انقلابی در مجلس حضور دارند و نیاز نیست مجلس از بیرون اداره شود اما این امر مغایرتی با بهره گیری از نقطه نظرات تخصصی افراد ندارد.


منبع:

1399/01/24
15:03:38
5.0 از 5
6900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام