مجلس ایران دات كام
سلیمی :

راهكار مقابله با كرونا، تكیه بر توان داخلی است

راهكار مقابله با كرونا، تكیه بر توان داخلی است

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: ما با تاكید بر توان داخلی خودمان می توانیم با كرونا مقابله نماییم و نباید به كشورهای غربی كه خودشان غرق در مشكلات و تامین مایحتاج شان هستند، دقت نماییم.حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاكید بر اینكه ما با تاكید بر توان داخلی خودمان می توانیم كرونا را شكست دهیم، اظهار داشت: این روزها بعضی از مسئولان می گویند كه برای مقابله با كرونا باید تحریم ها لغو شود و به صورتی مبارزه با كرونا را منوط به حمایت غرب از ایران می دانند اما باید بدانند كه ایران از شروع انقلاب تحت شدیدترین تحریم های دشمن بوده و تحریم مسئله جدیدی برای ما نیست.
وی اضافه كرد: همانطور كه در این سال ها با وجود تحریم های گوناگون دشمنان، توانسته ایم بر مشكلات خود غلبه نماییم، بطور قطع این دفعه هم با بهره گیری از ظرفیت های داخلی خودمان می توانیم با كرونا مقابله نماییم.
عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: متأسفانه بعضی از مسئولان فقط به غرب و بیگانگان چشم دوخته اند و تصور می كنند كه تنها چاره مشكلات كشور ارتباط با غربی هاست، در صورتیكه كشورهای غربی نشان داده اند كه به تعهداتشان با ما پایبند نیستند و بر این اساس هیچگاه نباید به آنان امید داشت.
سلیمی بیان كرد: ما با بهره گیری از ظرفیت های داخلی خودمان و با اتكا بر توان شركت های دانش بنیان و دستاوردهایی كه خودمان در زمینه مبارزه با كرونا داشته و خواهیم داشت، می توانیم از این مرحله سخت عبور نماییم.
وی متذكر شد: ما با غربی ها پای میز مذاكره نشستیم و قرارداد برجام را منعقد كردیم كه هیچ دستاوردی برای كشورمان نداشت و بر این اساس در شرایط شیوع ویروس كرونا هم نباید تمركز خودرا روی ارتباط با غربی ها بگذاریم.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: ما در اخبار مختلف می شنویم كه شرایط غربی ها برای مقابله با كرونا اصلاً خوب نیست و آنان در تامین مایحتاج اصلی و بهداشتی شان مانده اند و مردم آنان فروشگاه ها را غارت می كنند.
سلیمی اظهار داشت: ما هیچ مشكلی برای تامین كالاهای اساسی خود نداریم، به شكلی كه سفیر انگلیس در تهران هم اخیراً ضمن انتشار تصویری از قفسه های پُر فروشگاه های كشورمان، از رفتار ملت ما در هجوم نیاوردن به قفسه های دستمال و لوازم بهداشتی تعجب كرد.
وی با اعلان اینكه كشورهای غربی خودشان غرق در مشكلات هستند و بهتر است به فكر حل مشكلات خودشان برای مقابله با كرونا باشند، گفت: ما علاوه بر ظرفیت های داخلی زیادی كه برای مقابله با كرونا داریم، این روزها شاهد همبستگی بسیار زیاد بین مسئولان مختلف و مردم برای مقابله با كرونا هستیم. نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: یكی از جلوه های بسیار زیبا و قابل تحسین در این ایام آن است كه نیروهای جهادی در مساجد، لوازم بهداشتی و ماسك تولید می كنند و با این اتحاد بطور قطع ما می توانیم به زودی كرونا را شكست دهیم.

1399/01/23
13:52:30
5.0 از 5
6750
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام