مجلس ایران دات كام

طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه كامل كشور تقدیم هیات رییسه مجلس شد

طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه كامل كشور تقدیم هیات رییسه مجلس شد

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس فراكسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه كامل كشور تقدیم هیات رییسه مجلس شده است.


عبدالكریم حسین زاده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: یكشنبه هفته گذشته كه جلسه مجلس قرار بود به صورت مجازی برگزار گردد من در محل صحن مجلس حاضر شدم و ضمن رایزنی با رئیس مجلس، طرح سه فوریتی تعطیلی و قرنطینه كامل كشور را در یك ماده و ۱۱ تبصره و با امضای ۱۶ نفر از نمایندگان تحویل آقای قاضی زاده هاشمی كردم، ایشان هم این طرح را به اداره قوانین ارجاع كردند.
وی ادامه داد: این طرح كه حدود یك ماه پیش تهیه شده بر اساس تعطیلی یك ماه كشور و برپایه اصل ۷۹ قانون اساسی پیشبینی شده بود كه با عنایت به این كه مجلس جلسه علنی نداشت امكان مطرح كردن آن هم نبود بنابراین بنا داریم این طرح را در اولین نشست علنی مجلس برای اتخاذ راهكارهایی جهت مقابله با كرونا مطرح نماییم.
نایب رئیس فراكسیون امید با بیان آمادگی در مورد دریافت پیشنهادات نمایندگان در جزئیات این طرح، افزود: با عنایت به شیوع كرونا در چند ماه گذشته، كشور به صورت نیمه تعطیل در آمده است، بنابراین به منظور قطع زنجیره انتقال این ویروس باید حداقل به مدت یك ماه كمترین تردد و تماس وجود داشته باشد.1399/01/16
17:18:11
5.0 از 5
6592
تگهای خبر: طرح , قاضی , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳