مجلس ایران دات كام
سخنگوی هیئت رییسه مجلس:

بر تشكیل جلسات حضوری تاكید داریم

بر تشكیل جلسات حضوری تاكید داریم

به گزارش مجلس ایران دات كام سخنگوی هیئت رییسه مجلس با اشاره به ابتلای تعداد بالای نمایندگان به كرونا از برگزاری سه جلسه مجازی مجلس در ایام گذشته اطلاع داد و ابراز امیدواری كرد كه جلسه علنی سه شنبه آینده مجلس كه به صورت حضوری برگزار می گردد با حضور و مشاركت بالای نمایندگان به نصاب برسد.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، اسدالله عباسی با تشریح اقدامات مجلس در مقابله با بحران كرونا و پشتیبانی از كسب و كارهای صدمه دیده اظهار داشت: تابحال غیر از جلسه علنی صحن در اسفندماه و دهها جلسه كمیسیون كه در این مدت برگزار شد، با نمایندگان محترم هم سه جلسه با استفاده از فناوری دیجیتال و از راه ارتباط دوسویه داشته ایم كه در این جلسات تدابیر مقابله با كرونا و نحوه جبران تبعات اقتصادی آن بررسی گردید. همینطور یكشنبه قبل (۱۰ فروردین) مجلس جلسه غیر علنی داشت.
وی ادامه داد: برای تشكیل جلسات به مشاركت و همكاری بعضی از نمایندگان محترم نیاز است كه گاه دریغ می شود.
عباسی اظهار داشت: در اوج انتشار كرونا با حضور نمایندگان و اعضای ستاد ملی مقابله با كرونا در صحن جلسه علنی و غیرعلنی داشتیم، اما بعد از آن از جانب مرجع قانونی مقابله با بحران از ادامه جلسات حضوری منع شدیم. مسلما اگر این منع، با نظر تخصصی پزشكی و برای پیشگیری از شیوع بیماری در جامعه صورت نمی گرفت، هیئت رییسه آنرا نمی پذیرفت؛ چونكه نظر هیئت رییسه از آغاز بحران تا امروز برگزاری جلسات حضوری بوده است. اگر هیئت رییسه این منع را كه با اخطار شیوع بیماری آن هم نه فقط در میان نمایندگان بلكه در بدنه جامعه همراه بود، نادیده می گرفت، آیا می توانستیم از مردم انتظار مراعات داشته باشیم؟
نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی جلسات مجلس را با جلسات دولت مقایسه كرده و گفته اند چرا جلسات هیئت دولت تشكیل شده، اما مجلس تشكیل جلسه نداده است؟ در پاسخ باید اظهار داشت: یكشنبه گذشته كه دولت جلسه داشت؛ مجلس هم جلسه غیرعلنی برگزار كرد و منع ستاد مقابله با كرونا از برگزاری جلسات حضوری مجلس، تابحال درباره جلسات هیئت دولت مطرح نبوده است. استدلال این ستاد بر این مبنا بود كه جلسات هیئت دولت با ۲۰ نفر از تهران و در مقابل جلسات مجلس با ۲۹۰ نفر از سراسر كشور برگزار می گردد كه هم اجتماع بشمار می رود و هم جلسات مجلس به علت تماس هر یك از نمایندگان با انبوهی از مردم در استان ها بخصوص در روزهای انتخابات متفاوت از جلسات دولت می باشد. متاسفانه تعداد بالای نمایندگان مبتلا به كرونا هم بر این استدلال صحه می گذاشت.
سخنگوی هیئت رییسه مجلس با بیان این كه «با همه این موانع، هیئت رییسه در روزهای كرونایی چندین بار در هر هفته جلسه داشته است»، اظهار داشت: برای تشكیل جلسات مجلس، هیئت رییسه انواع چاره ها را مورد بررسی قرار داد. اولویت همان گونه كه گفته شد، جلسه حضوری بود. حتی برای جلسه یكشنبه ۱۰ فروردین تعداد زیادی صندلی به صحن مجلس اضافه و بخش مربوط به تماشاچیان را تجهیز و آماده كردیم تا همكاران با فاصله بنشینند. با این وجود منع مجدد و صریح ستاد مقابله با كرونا به هیئت رییسه ابلاغ گردید كه بر جنبه پزشكی نظر ستاد با وجود تمهیدات اندیشیده شده تاكید داشت. خوشبختانه از آنجایی كه فناوری دیجیتالی دو سویه در اواخر اسفند آماده بهره برداری و به تك تك نمایندگان عرضه شده بود، جلسه روز یكشنبه را هم بر همین بستر برگزار كردیم.
عباسی با بیان این كه «اسامی برخی همكاران محترم در میان غایبان جلسات دیجیتال به چشم می خورد»، اظهار داشت: با عنایت به این كه هیئت رییسه مجلس تمام راه ها را پیموده است، امیدواریم جلسه علنی مجلس كه سه شنبه آینده و به صورت حضوری برگزار می گردد با حضور و مشاركت بالای همكاران به نصاب برسد.1399/01/14
00:42:53
5.0 از 5
6888
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳