مجلس ایران دات كام
پیشنهاد نماینده سمیرم:

شهرها را یك ماه قرنطینه نماییم

شهرها را یك ماه قرنطینه نماییم

به گزارش مجلس ایران دات كام اصفهان یك عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای مقابله موثر با ویروس كرونا هیچ راهی جز قرنطینه نداریم و باید حداقل شهرها را به مدت یك ماه قرنطینه نماییم.اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا درباب طرح سه فوریتی گروهی از نمایندگان مجلس برای ترغیب مردم به ماندن در خانه به ازای دادن ۵۰۰ هزار تومان به خانوارها، اظهار نمود: طرح هایی قابل اجرا می باشد كه دولت بار مالی آنرا بپذیرد كه در این شرایط بعید است دولت بتواند بار مالی چنین طرحی را تقبل كند.

وی اظهار داشت: اعتقاد دارم دادن ۵۰۰ هزار تومان به خانوارها برای در خانه ماندن آنان راهكار مناسبی نیست، در شرایط كنونی مردم باید خودشان به فكر سلامتی شان باشند و در خانه بمانند و اگر بتوانیم ارزاق مورد نیاز خانواده ها را با دادن بُن یا كارتِ خرید تامین نماییم بهتر از دادن ۵۰۰ هزار تومان است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینكه هیچ راهی جز قرنطینه شهرها باقی نمانده است، اظهار داشت: تمام كشورها به سمتِ اجرای روش قرنطینه رفته اند و تا حد زیادی هم در كنترل ویروس كرونا موفق بوده اند. در تمام كشورها مقررات سفت و سخت و جریمه های سنگینی برای هر گونه تردد در شهرها در نظر گرفته شده است، چونكه به خوبی می دانند درمان قطعی و واكسنی برای ویروس كرونا وجود ندارد. این ویروس ناشناخته است و در ایران نیز باید با قرنطینه حداقل یك ماهه شهرها زنجیره انتقال ویروس را قطع نماییم تا امیدوار باشیم با آمدن فصل گرم، ویروس كرونا از بین برود.

وی اضافه كرد: راهكار مناسب دیگری برای مقابله با ویروس كرونا جز قرنطینه وجود ندارد. انگلستان نیز در ابتدا این ویروس را دست كم گرفت، اما الان نخست وزیر این كشور دستور تعطیلی تمام ادارات و مدارس و قرنطینه شهرِ لندن را داده است. اگر قرنطینه اجرا نشود ظرفیت بیمارستان های كشور جوابگوی بیماران نیست و مرتب بر تعداد بیماران كرونایی اضافه می شود.

سلیمی درباب وضعیت شهرستان سمیرم، اشاره كرد: خوشبختانه ورودی ها و خروجی های سمیرم بطور كامل كنترل می شود، همین طور بحث ضدعفونی كردن معابر، فرهنگ سازی و آموزش مناسب به مردم را برای مقابله با ویروس كرونا دنبال كرده ایم و تابحال تنها ۱۶ مورد مثبت كرونا در این شهرستان داشته ایم كه این بیماران در حال بهبود هستند.
1399/01/07
22:43:46
5.0 از 5
6681
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵