مجلس ایران دات كام
لاریجانی در جمع خبرنگاران:

جلسات مجلس به موقع و با پروتكل جدید تشكیل می شود

جلسات مجلس به موقع و با پروتكل جدید تشكیل می شود

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس اظهار داشت: می خواهیم سر موقع جلسه مجلس را دایر نماییم، اما اگر شرایط حاد بود، می توان از امكان برگزاری جلسه به صورت ارتباط دوسویه استفاده نمود.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه آزمایش سامانه فناوری دو سویه «مجلس یار» اظهار داشت: جلسات مجلس در محل پارلمان با پروتكل جدید جلسه مجلس برگزار می گردد و فناوری ارتباط دوسویه تنها جنبه رزرو دارد تا به احتمال بسیار اندك در صورت بروز شرایط، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده گردد. رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه شرایط كشور به خاطر شیوع كرونا شرایط ویژه ای است كه امكان دارد در طول قرن یك مرتبه رخ دهد، اظهار داشت: اصل را بر این است كه جلسه در محل پارلمان برگزار گردد و در حال سامان دادن آن هستیم اما با توجه نوع بیماری و مسری بودن آن، باید نحوه چینش افراد با پروتكل جدید باشد. در عین حال تمهیدات رزروی اندیشیده ایم كه با فرض بروز شرایط حاد كه تنها ۱۰ درصد احتمال دارد، از امكان فناوری دیجیتالی دو سویه استفاده نماییم. رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح كرد: می خواهیم سر موقع جلسه مجلس را دایر نماییم، اما اگر شرایط حاد بود، می توان از امكان برگزاری جلسه به صورت ارتباط دوسویه بهره برد كه یك مرتبه مورد آزمایش قرار گرفت و اشكالات آن رفع شد و هم اكنون تقریباً آماده است. لاریجانی اضافه كرد: قصد اصلی این است كه در محل پارلمان با پروتكل جدید جلسه مجلس برگزار گردد كه در جلسه امروز هیأت رئیسه مطرح خواهد شد، اما
اگر به احتمال بسیار اندك و با بروز شرایط حاد ابن امكان فراهم نشد، از سیستم ارتباط دوسویه استفاده می شود. لاریجانی در ادامه خاطرنشان كرد: متأسفانه از آنجایی كه برگزاری انتخابات مجلس با شیوع كرونا همزمان شد و نمایندگان با تعداد زیادی از مردم در تماس بودند، به صورت طبیعی حامل ویروس شدند كه تست ها هم نشان داد تعداد قابل توجهی از آنها با این ویروس درگیر شده اند كه البته خوشبختانه خویش را در منزل ایزوله كردند و مدتی خارج از دسترس بودند كه سبب بهبودی آنها شد و بعضی از نمایندگان هم با رفتن به بیمارستان بهبود یافتند و الان روی هم رفته وضع بهتری دارند. رئیس قوه مقننه افزود: روز گذشته در بازدید از بیمارستان امام خمینی گفتم مسأله بیماری كرونا بسیار جهنده و مسری است و ما مجبوریم در این شرایط پروتكل هایی كه وزارت بهداشت می دهد را اجرا نماییم تا به سلامتی مردم و خانواده آنها و پیشگیری از فراگیری آن كمك نماید. ایشان در ادامه با اشاره به اینكه یكی از مسائل مهم این بود كه مردم در خانه های خود اسكان داشته و تردد نكنند، تصریح كرد: از مردم خیلی تشكر می نماییم كه حجم قابل توجهی از آنها به این مورد و نكات مطرح شده در رادیو و تلویزیون توجه كردند كه آمار سفرها هم نشان داده است كه بسیار نسبت به قبل كاهش یافته و همین مسأله كمك كرده است تا مناطق مختلف كشورمان درگیر كرونا نشوند. لاریجانی در ادامه با اشاره به اینكه در گفتگوهایی كه با استانداران داشتم متوجه شدم سطح درگیری با ویروس كاهش یافته است، عنوان كرد: سخت گیری در راه ها هم به خاطر حفظ جان مردم است بنابراین از مردم می خواهم از سفر پرهیز كنند چون كه مسافرت ها سبب حاد شدن شرایط و سطح بیشتر درگیری بیمارستان ها می شود كه مشكلات بزرگ تری را به وجود آورده و اقتصاد كشور را هم مختل می كند و به بخش های مختلف لطمه می زند. رئیس مجلس شورای اسلامی در انتها با اشاره به اینكه اگر مبحث شیوع كرونا هرچه سریعتر برطرف شود اقتصاد ما هم به روال عادی بازخواهد گشت، تصریح كرد: ازاین رو الان از مردم می خواهم صبر پیشه كرده و سكونت در منزل را با همه سختی ها تحمل كنند تا جان خود و خانواده شأن را حفظ كنند. همینطور روز طبیعت سال جاری را در منزل بگذرانند چون كه رفتن به طبیعت در جمع های وسیع تر سبب سرایت ویروس می شود ازاین رو از مردم خواهش می نماییم سفارش های ستاد ملی مقابله با كرونا را جدی بگیرند.

1399/01/06
21:29:27
5.0 از 5
6792
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳