مجلس ایران دات كام
سلحشوری:

لایحه تامین امنیت زنان، ضامن امنیت زنان است، دولت در عرضه لایحه به مجلس تعجیل كند

لایحه تامین امنیت زنان، ضامن امنیت زنان است، دولت در عرضه لایحه به مجلس تعجیل كند

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو فراكسیون زنان مجلس شورای اسلامی لایحه تامین امنیت زنان را ضامن امنیت زنان دانست و ابراز امیدواری كرد كه این لایحه هر چه سریعتر از دولت به مجلس عرضه شود تا كار بررسی و تصویب آن در مجلس زودتر صورت گیرد.


پروانه سلحشوری در گفتگو با ایسنا با اشاره به ارسال لایحه تامین امنیت زنان در مقابل خشونت از جانب قوه قضاییه به دولت، اظهار نمود: از زمانی كه ما در مجلس حضور پیدا كردیم در جریان بودیم كه معاونت امور بانوان ریاست جمهوری به دنبال تدوین لایحه ای است كه بتواند خشونت ضد زنان را بكاهد كه خوشبختانه بالاخره این لایحه در قوه قضاییه آماده شده و به دولت ارسال شده كه گام بزرگی در جهت تامین امنیت زنان است.
وی افزود: در اوایل دوره مجلس دهم ما به دیدار علمای قم رفته بودیم؛ در این دیدار چند تن از علما به ما گفتند كه به مساله خشونت ضد زنان ورود كنید، ما رجوع كنندگان زیادی از زنان داریم كه در خانه صدمه می بینند و خانه محل آزار و اذیت آنهاست؛ البته همان زمان گفتیم كه معاونت امور بانوان چند سالی است كه فعالیت خویش را برای تدوین این لایحه شروع كرده و منتظریم آنرا به مجلس ارائه نمایند.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: در آن زمان گفته شد به سبب این كه این لایحه جرم انگارانه است و مجازات هایی در آن پیشبینی شده قوه قضاییه باید در مورد آن نظر بدهد، ازاین رو لایحه به قوه قضاییه ارسال شد و در آنجا كمیته ای تشكیل شد كه خانم گرامی زادگان از معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری مرتب در آن كمیته شركت می كرد.
وی با اشاره به اینكه «چند ماده این لایحه توسط قوه قضاییه به سبب همپوشانی با قانون مجازات اسلامی، حذف شد»، تصریح كرد: متاسفانه تا زمانی كه آقای آملی لاریجانی در راس قوه قضاییه بود این لایحه آماده نشد، زمانی كه آقای رئیسی بعنوان رئیس قوه قضاییه انتخاب شد، در دیداری كه با ایشان داشتیم تاكید شد كه این لایحه هر چه زودتر به دولت عرضه شود و آقای رئیسی هم به این وعده وفا كرد و آنرا به دولت داد و حالا هم امیدواریم دولت در عرضه لایحه به مجلس تعجیل كند تا این لایحه زودتر در دستور كار قرار گیرد.
سلحشوری با اشاره به طرح نقطه نظرات و دیدگاه های برخی حقوقدانان و فعالان اجتماعی درباره این لایحه اظهار داشت: علاوه بر زحماتی كه قوه قضاییه برای تدوین این لایحه كشید، یكی از كارهای پرارزش این بود كه این لایحه در معرض عموم قرار گرفت و حقوقدانان در مورد آن نظر دادند این كاری است كه جامعه مدنی را درگیر می كند و سبب می شود همه به تدوین این لایحه كمك نماید.
وی لایحه صیانت و تامین امنیت زنان در مقابل خشونت را ضامن امنیت زنان دانست و تصریح كرد: ما از خانم مولاوردی كه بعنوان حقوقدان از ابتدا به دنبال این امر بودند و پیگیر بودند تشكر ویژه می نماییم، پس از ایشان هم خانم ابتكار پیگیری ها را ادامه داد و خانم گرامی زادگان هم در تمام مراحل تدوین لایحه فعالیتی موثری داشت و در نهایت رئیس قوه قضاییه كار را تمام كرد.
به قول سلحشوری در این لایحه علاوه بر تعیین مجازات برای خشونت خانگی و همینطور خشونت در فضای عمومی، ابعاد حمایتی برای زنان هم پیشبینی شده است.1398/06/28
20:43:09
5.0 از 5
10863
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱