مجلس ایران دات كام
ذوالقدر:

بازگشایی ادارات و برگزاری برخی اجتماعات متناقض با تصمیمات ستاد مبارزه با كروناست

بازگشایی ادارات و برگزاری برخی اجتماعات متناقض با تصمیمات ستاد مبارزه با كروناست

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بازگشایی ادارات را متناقض با تصمیمات ستاد مبارزه با كرونا دانست.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: ما مكرراً شاهد تماس افرادی هستیم كه از بازگشایی ادارات ناراضی هستند، از سویی به آنها گفته می شود همه در خانه بمانند و قرنطینه شوند و از جانب دیگر ادارات باز شده اند، به هر حال این افراد برای رسیدن به محل كار خود باید سوار تاكسی و وسایل حمل و نقل عمومی شوند. بسیاری از روسای ادارات هم با دوركاری و مرخصی موافقت نمی كنند.
وی با اشاره به نارضایتی كارمندان، بازگشایی ادارات را متناقض با تصمیمات ستاد مبارزه با كرونا و صحبت های مسوولینی دانست كه از مردم می خواهند در خانه بمانند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: با عنایت به باز شدن ادارات، آمار مبتلایان هم بالاتر می رود چونكه خیلی ها مسایل لازم را رعایت نكردند یا به دید و بازدیدهای عید رفته اند. البته خیلی ها رعایت كرده اند كه از آنها تشكر می كنم ولی عده ای هم در جاده ها هستند و امكان دارد خود یا دیگران را به خطر بیندازند.
او همینطور اظهار داشت: ما همچنین، از یك سو با تصمیمی درست مراكز زیارتی را می بندیم و از جانب دیگر شاهد برگزاری مراسم خاكسپاری برخی درگذشتگان هستیم، از جانب دیگر هم شاهدیم برخی مراكز تجاری كه ضروری نیست مثل مراكز فروش فرش و مبل، باز است و حتی صداوسیما آنها را تبلیغ می كند، این ها متاسفانه تصمیم و رفتارهای یك بام و دو هوا است و به هیچ وجه پذیرفته نیست و به مبحث سلامت و مقابله با شیوع و انتشار ویروس كرونا لطمه جدی وارد می نماید.
ذوالقدر افزود: ما باید تصمیماتی كه كشورهای همسایه اتخاذ نموده اند را بررسی نماییم، در بعضی كشورهای همسایه، تصمیمات خوبی برای منع رفت و آمد، تعطیلی پروازها، تعطیلی ادارات، استفاده از نیروی نظامی و ارتش برای نگه داشتن مردم در خانه ها، تدابیر شدید امنیتی و ممنوعیت تجمع بیشتر از ۲ تا ۳ نفر را پیشبینی كرده اند، اما ما اینها را در نظر نمی گیریم.
این نماینده مجلس افزود: گزارش هایی از لواسانات، شمیرانات، رودبار و قصران به ما رسیده كه خیلی ها برای تفریح در فضای باز به این مناطق می روند و امكانی هم برای پیشگیری از این افراد وجود ندارد و جاده ها مسدود نشده است.
ذوالقدر تصریح كرد: اگر كرونا را جدی بگیریم، با تدابیر خوب و نه كارهای متناقض در سالی كه سال جهش تولید است می توانیم برنامه هایمان را پیش ببریم و بر این بحران غلبه پیدا نماییم، اما سهل انگاری، چشم پوشی و اتخاذ تصمیمات نادرست و متناقض، ضمن ناسپاسی در مقابل زحمات وزارت بهداشت، پزشكان و پرستاران فداكار و كفران نعمت، بطور قطع كشور را گرفتار مشكل خواهد نمود و تهدیدی جدی برای سلامت مردم و جامعه است.1399/01/06
12:41:36
5.0 از 5
6811
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام