مجلس ایران دات كام
نوروزی:

دولت برای تحقق شعار سال جلوی سودهای مركب و مضاعف بانك ها را بگیرد

دولت برای تحقق شعار سال جلوی سودهای مركب و مضاعف بانك ها را بگیرد

مجلس ایران دات كام: سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس  از رئیس جمهور خواست كه برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه جهش تولید جلوی سودهای مركب و مضاعف بانك ها را بگیرد.


حسن نوروزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره بعنوان انتخابی «جهش تولید» برای سال جدید از طرف مقام معظم رهبری، درباره چگونگی تحقق این شعار و موانع سر راه این مورد اظهار داشت: تمام نهاد ها و قوای سه گانه برای تحقق شعار جهش تولید وظیفه ای محوری بر عهده دارند؛ این وظیفه محوری این است كه امور در عرصه تولید باید تسهیل پیدا كنند، در واقع جهش تولید به این معنا نیست كه یك مولد یا یك كارخانه كار را آغاز كند و سی دستگاه مانند گرگ گرسنه به دنبال آن بدوند و جلوی تولید را بگیرند.
وی ادامه داد: وقتی یك مولد كار خودرا آغاز می كند، تمام نهاها، دولت و دیگر سازمان ها و دستگاه ها باید در این حوزه كوشیده و نظام را در این عرصه كمك كنند؛ این كه دستگاه ها مشكلاتی را بر سر راه مولد بگذارند كار درستی نیست، مجلس و دولت باید در اینباره اقدامات لازم را انجام دهند ؛یعنی برای تحقق شعار جهش تولید همه به میدان بیایند.
سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان كرد: برای مثال مالیات از مصرف كننده نهایی گرفته شود و نه از مولد؛ دولت در این وضعیت انتشار كرونا ویروس هر روزه جلسات زیادی را در این خصوص برگزار می نماید، باید در عرصه تولید نیز در سال آینده روزانه ده جلسه برگزار كند؛ مقام معظم رهبری تاكید نمودند امسال سال جهش تولید است اما متاسفانه دولت همه كار انجام می دهد غیر از كار جهش تولید.
نوروزی افزود: از رئیس جمهور انتظار می رود در این باره برنامه ریزی كرده و برای تحقق جهش تولید یك ستاد تشكیل دهند؛ باید جلوی سودهای مركب و سودهای مازاد بر مضاعف بانكها گرفته شود؛ كدام شرع مقدس اسلام و كدام دین الهی اجازه داده ۲۸ درصد سود گرفته شود؟! از رئیس جمهور انتظار می رود فرمایش رهبر معظم انقلاب را عملی كرده و جلوی این جنایت ها را در حوزه سود های مركب و مضاعف بگیرد.
منبع:

1399/01/03
20:30:02
5.0 از 5
7007
تگهای خبر: دولت , رهبری , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵