مجلس ایران دات كام
عباسی:

مجلس دربررسی بودجه۹۹كم كاری نكرد

مجلس دربررسی بودجه۹۹كم كاری نكرد

به گزارش مجلس ایران دات كام سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان در بررسی لایحه بودجه 99 كم كاری نكرده و به فشرده ترین شكل ممكن آنرا بررسی كردند.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارات سخنگوی شورای نگهبان درباره كم كاری مجلس در رسیدگی به بودجه ۹۹، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی دقیقاً مطابق زمانبندی پیش بینی شده در قانون بخشنامه داخلی مجلس، بررسی بودجه را در كمیسیون های تخصصی و تلفیق دنبال كرد و چون جلسات صحن علنی برای رسیدگی به بودجه باید پیوسته باشد، به روال همیشگی و بدون اطلاع از اینكه كرونایی خواهد بود، جلسه رسیدگی را به پس از انتخابات موكول كردیم.
وی اضافه كرد: نمایندگان از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه تا ۱۰ روز می توانند پیشنهادهای خودرا به كمیسیون های تخصصی مجلس تقدیم كنند كه اگر تكثیر و توزیع پیشنهادها، چهار تا پنج روز زمان ببرد به ۲۰ آذر خواهد رسید.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: كمیسیون های تخصصی موظفند حداكثر تا ۱۵ روز بعد از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خودرا به كمیسیون تلفیق تقدیم كنند كه این كار بطور تقریبی تا ۵ دی ماه زمان می برد.
عباسی بیان كرد: بدین سان گزارش كمیسیون تلفیق در تاریخ ۵ بهمن نهایی شد كه نشان میدهد از زمانبندی قانونی عقب نبوده و بررسی بودجه در كمیسیون در فشرده ترین زمان ممكن انجام شده است.
وی اضافه كرد: در عین حال گزارش كمیسیون تلفیق باید تكثیر می شد و در اختیار نمایندگان قرار می گرفت كه این اقدام اداری باتوجه به ایام تعطیل، به ۱۰ بهمن ماه كشیده شد.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینكه رسیدگی به لایحه بودجه معمولاً حدود یك ماه طول می كشد، اشاره كرد: این جلسات باید بطور پیوسته در كلیه ایام هفته غیر از جمعه و تعطیلات رسمی اجرا شود و بدین سبب با محاسبه تعطیلات رسمی، مجلس تا آغاز اسفند و روز انتخابات، فقط ۱۰ روز برای رسیدگی به بودجه فرصت داشت كه زمانی ناكافی است.
عباسی افزود: بر این اساس مجلس بدون اطلاع از آنكه كرونایی در كشور به وجود خواهد آمد، تصمیم گرفت و رسیدگی بودجه را بلافاصله پس از انتخابات شروع كرد تا این جلسات را بدون توقف ادامه دهد.
وی اشاره كرد: بر این اساس جلسات علنی مجلس بلافاصله بعد از انتخابات برای رسیدگی به بودجه تشكیل شد كه بحران كرونا به وجود آمد و ادامه جلسات مجلس با وجود اصرار هیئت رئیسه، با منع صریح و قانونی ستاد ملی مقابله با كرونا بعنوان مرجع ذی صلاح تصمیم گیر دراین زمینه مواجه گردید.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تاكید كرد: مجلس در رسیدگی به لایحه بودجه نه تنها كم كاری نكرده بلكه به فشرده ترین شكل ممكن به بررسی آن پرداخت.

منبع:

1398/12/28
23:27:17
5.0 از 5
6904
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام