مجلس ایران دات كام

مقدسی خواهان تسریع در پرداخت مطالبات معوق كادر درمانی شد

مقدسی خواهان تسریع در پرداخت مطالبات معوق كادر درمانی شد

به گزارش مجلس ایران دات كام مركزی نماینده مردم اراك، خنداب و كمیجان در مجلس شورای اسلامی خواهان تسریع در پرداخت مطالبات معوق پزشكان، كادر درمان، پرستاران و نیروهای خدماتی شد.


سید مهدی مقدسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه ویروس كرونا حدودا به صورت جهانی شایع شده و بیشتر از 150 كشور با این ویروس درگیر كرده است، اضافه كرد: ایران پس از چین و ایتالیا بیشترین آمار مبتلایان و فوتی ها را داشته است و قاعدتا باید از ابتدا اقدامات پیشگیرانه و درمانی به طور گسترده ای صورت می پذیرفت و سایر بخش ها در كنار كادر درمان با عزم ملی برای مبارزه با ویروس وارد عمل شدند.
وی با اشاره به اینكه از آغاز شیوع این بیماری در كشور و استان مركزی، دستگاه های اجرایی، نیروهای مردمی تلاشی شبانه روزی را آغاز كردند تا سیر نزولی بیماری را شاهد باشیم، اظهار داشت: اولویت اول همه ما باید حفظ جان یكایك مردم باشد و اقدامات قرارگاه پدافند زیستی استان مركزی در مبارزه با كرونا قابل تقدیر است. امیدواریم با همكاری همه مردم و مسئولین شاهد روند نزولی این بیماری در ایام آتی و در روزهای نوروز باشیم.
مقدسی با تاكید بر اینكه حضور در منازل و رعایت بهداشت فردی بهترین راهكار كاهش تعداد مبتلایان خواهد بود، اظهار نمود: مسلما در كنار ماندن در خانه باید اقداماتی از جانب مسئولین صورت گیرد. در همین راستا مذاكراتی پی در پی با مسئولین كشوری و استانی و حوزه انتخابیه اراك، خنداب و كمیجان صورت گرفت و خوشبختانه مسئولین با مشاركت مردم و زیر نظر قرارگاه پدافند زیستی استان و ستاد ملی مبارزه با بیماری ویروس كرونا حتی در دورترین روستاها و مراكز بخش ها و شهرها اقدامات خوبی را انجام داده اند.
وی خاطرنشان كرد: با وجود تلاشهای شبانه روزی، اما مجاورت استان مركزی با استان قم صدمه های جدی و همه جانبه را از بابت ویروس كووید 19 به همراه داشته است، بر این اساس تأمین اقلام اساسی مورد نیاز بخصوص تجهیزات و لوازم برای مقابله با ویروس كرونا ضروریست كه این مهم در جلساتی با وزیر بهداشت و دیگر مسؤلان استانی و كشوری برگزار و بر پیگیری این مهم تاكید گردیده است.
مقدسی تصریح كرد: در جهت تأمین اعتبار برای پراخت تفاوت افزایش حقوق كادر پرستاری دانشگاه علوم پزشكی كه قبلا احكام آن زده شده بود، پیگیری هایی صورت گرفته است و مكاتباتی با وزیر بهداشت، رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور و وزیر اقتصاد انجام شده است تا در پرداخت مطالبات معوق پزشكان، كادر درمان، پرستاران و نیروهای خدماتی كه در این روزهای سخت در خط مقدم حضور دارند، تسریع شود.1398/12/26
14:54:22
5.0 از 5
6848
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , خدمات , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱