مجلس ایران دات كام
كریمی به مهر خبر داد:

مجلس از آثار اقتصادی كرونا و عملكرد دولت گزارش می دهد

مجلس از آثار اقتصادی كرونا و عملكرد دولت گزارش می دهد

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: كمیسیون گزارشی از آثار اقتصادی بیماری كرونا و همینطور عملكرد دولت و مسؤلان در این عرصه به صحن علنی مجلس عرضه خواهد كرد.علی اكبر كریمی در گفتگو با خبرنگار مهر با انتقاد از عدم تدبیر دولت در پشتیبانی از واحدهای تولیدی و كنترل قیمت ها در آستانه شب عید با عنایت به مشكلات اقتصادی ناشی از شیوع بیماری كرونا اظهار داشت: پشتیبانی از اصناف و فعالان اقتصادی خرد، واحدهای تولیدی كوچك كه در این روزها فعالیتهای عادی اقتصادیشان مبتلا به اختلال شدید شده است، امری ضروری می باشد.
نماینده مردم اراك در مجلس شورای اسلامی افزود: به خاطر تعطیلی فروش در آستانه سال جدید خسارات زیادی به برخی اصناف وارد شده و روند عادی درآمدی آنها گرفتار مشكلات جدی شده است. باید تسهیلات و تمهیداتی در این حوزه اندیشیده شود.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: متأسفانه باوجود نامه رؤسای اتاق های تعاون و بازرگانی به رئیس جمهور در جهت پشتیبانی از اصناف، در طول یك هفته گذشته دولت واكنشی به این نامه نشان نداد و مصوبه ای در این حوزه نداشت اما روز گذشته رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت قول داد این نامه مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم دریافت شود.
كریمی خاطرنشان كرد: پشتیبانی از اصناف احتیاج به قانونگذاری در مجلس ندارد و با تصمیمات هیئت دولت امكانپذیر است. اگر موردی احتیاج به اختیاراتی فراتر از اختیارات دولت داشت، در شورای هماهنگی اقتصادی قابل تصمیم گیری است.
وی با اشاره به نقش نظارتی نمایندگان در عملكرد دولت اظهار داشت: نمایندگان در سطح كشور بر روند اجرای امور نظارت دارند و با فعالان اقتصادی در تماس هستند و در سال ۹۹ گزارشی از عملكرد دولت به مجلس عرضه خواهند داد.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اضافه كرد: ناهماهنگی ها در دولت سبب شده كه تصمیمات با تأخیر اتخاذ شود. دولت باید به مردم آرامش دهد كه حامی آنهاست.
كریمی همینطور از اقدامات بانك مركزی در پشتیبانی از اصناف و استمهال سه ماهه اقساط بانكی گروهی از كسبه، اصناف و واحدهای خدماتی قدردانی نمود و اظهار داشت: كمیسیون اقتصادی گزارشی از آثار اقتصادی كرونا بر كشور و عملكرد دولت و مسؤلان در این عرصه عرضه خواهد كرد.

1398/12/23
15:10:28
5.0 از 5
7160
تگهای خبر: اقتصاد , حامی , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳