مجلس ایران دات كام
موسوی لارگانی در گزارش مجلس ایران دات كام:

مجلس بعد نظارتی خویش را تقویت كند

مجلس بعد نظارتی خویش را تقویت كند

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: علاوه بر قوه قضائیه، مجلس هم باید از ابزارهای نظارتی خود برای مبارزه با مفسدان اقتصادی استفاده نماید.حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینكه مردم در این دوره از انتخابات اغلب به نیروهای انقلابی رأی داده اند، اظهار داشت: مردم از عملكرد مجلس دهم و دولت فعلی راضی نیستند و بنابراین به نیروهای انقلابی رأی داده اند.
وی اضافه كرد: برای مردم اصول گرا و اصلاح طلب اهمیت چندانی ندارد و كسانی كه اولویت اصلی شأن دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و ولایت باشد، همواره مورد توجه مردم قرار می گیرند كه در این دوره هم شاهد این مساله بودیم.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با تاكید بر اینكه نمایندگان مجلس یازدهم باید در عملكرد خود دقت كنند و پیگیری مطالبات مردم را مورد توجه قرار دهند، تصریح كرد: مردم در زمینه معیشتی و اقتصادی گرفتار مشكلات عدیده ای هستند كه نمایندگان مجلس یازدهم باید طرح هایی را برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم در دستور كار خود قرار دهند.
موسوی لارگانی با اشاره به اینكه یكی دیگر از مشكلات اصلی كشور بیكاری جوانان است، تصریح كرد: مجلس آینده باید برنامه های اصلی برای ریشه كن كردن بیكاری و بهبود وضعیت اشتغال جوانان داشته باشد.
وی با انتقاد از وجود فساد اداری و اقتصادی در بعضی از بخش های كشور، اضافه كرد: مردم از فساد اداری و اقتصادی عاصی و خسته شده اند و یكی از مطالبات اصلی آنان این است كه با مفسدان اقتصادی كه هزاران میلیارد اختلاس می كنند برخورد جدی صورت گیرد.
عضو فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینكه اساسا با برخورد قوه قضائیه دست مفسدان اقتصادی در دست درازی به بیت المال كوتاه می شود، بیان نمود: البته علاوه بر قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی باید از ابزارهای نظارتی خود بیشتر از گذشته استفاده نماید و نباید اجازه دهد كه مسؤلان به سمت فساد اقتصادی بروند. موسوی لارگانی ضمن انتقاد از قانونگذاری مختلف در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان كرد: ما قوانین بسیار زیادی داریم و به عبارت بهتر مجلس تبدیل به كارخانه قانون سازی شده است كه بهتر است در مجلس آینده به جای قانونگذاری متعدد، نمایندگان نظارت خود بر عملكرد مسؤلان اجرایی را تقویت نمایند.


منبع:

1398/12/21
15:03:17
5.0 از 5
7266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳