مجلس ایران دات كام

مجوز كمیسیون تلفیق برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با استفاده از زمین های در اختیار دولت

مجوز كمیسیون تلفیق برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با استفاده از زمین های در اختیار دولت

مجلس ایران دات كام: نایب رئیس كمیسیون تلفیق از مصوبه این كمیسیون برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با الگوی مصرف با استفاده از زمین های در اختیار دولت آگاهی داد.


علی اصغر یوسف نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به مصوبات امروز كمیسیون تلفیق بودجه اظهار داشت: ما ردیفی را به صورت مستقل و جدا برای رتبه بندی معلمان پیش بینی كردیم تا احكام مربوط به رتبه بندی وقتی می خواهد اجرایی شود این ردیف برای تامین اعتبارش مشخص باشد.
وی افزود: طبق مصوبه دیگر كمیسیون تلفیق به شركت ملی نفت اجازه داده می شود تا سقف بدهی ارزی سررسید شده شركت ملی نفت به بانك مركزی، بانك سپه و بانك ملت سالیانه از محل مابه التفاوت ظرفیت نفت خام تولیدی بعد از كسر مصرف داخلی و صادرات به این بانك ها نفت خام تحویل دهد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: طبق این مصوبه معادل ۸۵.۵ درصد ارزش نفت خام تحویلی برای تسویه مطالبات ارزی سررسید شده و ۱۴.۵ درصد به شركت ملی نفت اختصاص می یابد و بخشنامه اجرایی این بند نیز در دولت تصویب خواهد شد.
نایب رئیس كمیسیون تلفیق بودجه تصریح كرد: در مصوبه دیگر دولت مجاز است با استفاده از زمین های در اختیار در چارچوب مشاركت با بخش خصوصی، تمهیدات لازم برای تولید و عرضه واحدهای مسكونی با الگوی مصرف را فراهم آورد. وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به شناسایی خانوارهای فاقد مسكن متقاضی این واحدها با اولویت خانوارهای كم درآمد بوسیله سامانه مناسب اقدام نماید.
وی تصریح كرد: طبق این مصوبه بمنظور اجرایی كردن مفاد این تبصره سایر دستگاه های اجرایی ذیربط همچون وزارتخانه های نفت، نیرو، كشور، شهرداری ها، سازمان تامین اجتماعی، بنیاد مسكن و بانك مركزی موظفند در زمینه ی ارائه مجوزهای لازم، تامین مالی، تامین خدمات زیربنایی و اقدامات اجرایی همكاری لازم را با وزارت راه و شهرسازی به عمل آورند.
بگفته یوسف نژاد طبق مصوبه كمیسیون تلفیق به دولت اجازه داده می شود برای فروش یا تهاتر اموال غیرمنقول وزارتخانه ها، دستگاه های اجرایی و شركت های دولتی نسبت به تامین منابع مورد نیاز جهت پشتیبانی از این طرح اقدام نماید.
او در آخر با بیان این كه «گزارش كمیسیون تلفیق برای ارائه به صحن علنی در حال آماده شدن است»، اظهار نمود: كمیسیون تلفیق این گزارش را در هفته آینده به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه خواهدنمود.
روز دوشنبه، مجلس كلیات بودجه را بعد از بحث و بررسی رد كرد، بدین سبب لایحه بودجه باردیگر به كمیسیون تلفیق ارجاع شد تا اصلاحاتی در آن صورت گیرد و باردیگر به صحن علنی بیاید.
منبع:

1398/12/08
10:09:58
5.0 از 5
7544
تگهای خبر: تصویب , خدمات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱