مجلس ایران دات كام
لاریجانی در جلسه علنی مجلس:

كمیسیون تلفیق مأمور اصلاح لایحه بودجه ۹۹ شد

كمیسیون تلفیق مأمور اصلاح لایحه بودجه ۹۹ شد

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس اظهار داشت: از امروز كمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹، اصلاح لایحه بودجه را در دستور كار خود قرار می دهد.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی درباره جلسه غیرعلنی بامداد امروز، اظهار داشت: در این نشست با نمایندگان درباره اینكه چگونه می توان بودجه سال آینده را اصلاح كرد، بحث و تبادل نظر صورت گرفت و بررسی كردیم كه راهكار آیین نامه ای جهت بررسی لایحه بودجه چیست.
وی اضافه كرد: بر مبنای تبصره ۳ ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس اگر كمیسیون تلفیق گزارش بودجه را رد كند و سپس مجلس هم آنرا رد كند، این لایحه باید به دولت باز گردد و دولت باید لایحه جدیدی عرضه نماید اما در حالتی كه كمیسیون آنرا تأیید كرده و مجلس آنرا رد كرده است، سكوت آیین نامه ای وجود دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: بنابراین بر مبنای بررسی هایی كه ما در هیئت رئیسه مجلس انجام دادیم، به این نتیجه رسیدیم كه كمیسیون تلفیق از این ساعت تشكیل جلسه دهد و لایحه بودجه ۹۹ را بررسی و اصلاح كند.
لاریجانی بیان نمود: بر این اساس و مطابق با قانون برنامه، این لایحه بودجه كه در مجلس رد شده است، به كمیسیون تلفیق برمی گردد تا در آنجا اصلاح گردد و گزارش اصلاح شده به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.
وی تصریح كرد: بر این اساس جلسه را ختم می نماییم تا اعضای كمیسیون تلفیق از این ساعت با دقت بیشتری لایحه بودجه را بررسی نمایند و با عنایت به این كه تا آخر سال وقت زیادی نداریم، اعضای كمیسیون تلفیق باید هر چه سریع تر جلسات خویش را تشكیل دهند.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام ختم جلسه علنی امروز مجلس، اظهار داشت: جلسه علنی بعدی مجلس شورای اسلامی یكشنبه ۱۱ اسفندماه برگزار می گردد.

1398/12/07
17:07:43
5.0 از 5
7236
تگهای خبر: دولت , قانون , لایحه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام