مجلس ایران دات كام
خاتمی:

قم قرنطینه نسبی است

قم قرنطینه نسبی است

به گزارش مجلس ایران دات كام نایب رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینكه شهر قم قرنطینه نسبی است اظهار داشت: برای رفع نگرانی ها از شیوع ویروس كرونا، پیشنهاد شده مدارس و دانشگاه ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند.


سید مرتضی خاتمی در گفت و گو با ایسنا در واكنش به شیوع ویروس كرونا در كشور اظهار داشت: مردم عزیز باید یكسری اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا انجام دهند كه همچون آن پرهیز از حضور در اجتماعات و رعایت بهداشت فردی و شستشوی مرتب دست ها و عنداللزوم استفاده از ماسك محافظ است؛ وقتی كسی مشكوك به ابتلاء است باید ضمن استفاده از ماسك چه ایشان و چه اطرافیان ایشان، به نزدیكترین مركز درمانی هدایت شود تا آزمایشات و احیانا اقدامات در مورد او صورت گیرد.
وی اضافه كرد: در این بین بعضی از مبتلایان علایم نداشته و یا در صورت داشتن علایم با استراحت و مراقبت در منزل بهبود پیدا می كنند پس جای نگرانی نخواهد بود و تنها موارد تك گیر به مراقبت های ویژه نیاز پیدا می كنند بویژه كسانی كه گرفتار مشكلات تنفسی می شوند یا به سبب داشتن بیماری مضعف زمینه ای، یا استفاده از داروهای كاهنده سطح ایمنی بدن.
نایب رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاكید مجدد بر اینكه جای نگرانی برای بیشتر افراد جامعه وجود ندارد اظهار داشت: كرونا عارضه ای شبیه آنفلوآنزا است كه مردم ما بارها آنرا تجربه كرده اند. نكته مهم، در مورد آن دسته از افراد جامعه است كه به سبب مصرف داروها، سطح ایمنی بدنشان پایین آمده یا اینكه خدای ناكرده مبتلا به سرطان و دیابت پیشرفته و كنترل نشده هستند همین طور گروه های سنی سالمند و نیز كودكان، ولی در مورد سایر اقشار جامعه جای نگرانی نیست. البته باید اصل پیشگیری دقیقا رعایت شود.
خاتمی درباره منشاء ورود ویروس كرونا به كشور اظهار داشت: نخستین موارد مبتلاشدن به این ویروس، احیانا به سبب تردد اتباع كشورهای مختلف خصوصاً چین به كشورمان باشد به هر حال فارغ از منشا ورود این ویروس باید این مساله را مورد توجه قرار داد كه ویروس در كشور ما چه عملكردی خواهد داشت و چه سطحی از بیماری زائی را بروز خواهد داد.
وی همین طور با دفاع از پیشنهاد تعطیلی مدارس و دانشگاه ها برای كنترل ویروس كرونا در كشور اظهار داشت: بهتر است برای رفع نگرانی ها تا اطلاع ثانوی مدارس و دانشگاه های شهرهائی كه موارد ابتلاء به كرونا در آن دیده شده، تعطیل شوند كه این سبب كاهش نگرانی خانواده ها و جامعه می شود. كما اینكه در جلسه اخیر كمیسیون بهداشت با معاونان محترم وزارت بهداشت، این پیشنهاد داده شد و قرار شد موضوع در جلسه دولت مطرح شود.
نایب رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس درانتها درباره ضرورت قرنطینه شهر قم اظهار نمود: هم اكنون قم قرنطینه نسبی است و شاید به قرنطینه كامل نیاز نباشد. در هر صورت باید از حضور آحاد در اجتماعات پرهیز شود.
منبع:

1398/12/07
11:31:01
5.0 از 5
7653
تگهای خبر: دولت , طرح , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵