مجلس ایران دات كام
رضایی در گزارش مجلس ایران دات كام:

آمریكا باید بدون شرط منطقه را ترك كند

آمریكا باید بدون شرط منطقه را ترك كند

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس كمیته هسته ای مجلس اظهار داشت: آمریكا اشغالگر است و باید بدون قید شروط، هر چه سریعتر منطقه را ترك كند.ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاكید بر لزوم خروج آمریكا از منطقه، گفت: آمریكایی ها فقط زبان زور را می فهمند و هر جایی كه پا گذاشتند، جز لطمه و ویرانی به ملت ها و زیرساخت های آن كشور، هیچ كاری نكردند.
وی افزود: آمریكایی ها برای منافع طولانی مدت به منطقه آمده اند و قصد دارند كه در منطقه بمانند و اگر موانع جدی نداشته باشند، حتما در منطقه می مانند.
رئیس كمیته هسته ای كمیسیون امنیت ملی مجلس اشاره كرد: كشورهای منطقه باید هوشیار باشند و نهایت فشار را به آمریكایی ها وارد كنند تا از منطقه ما هر چه سریع تر بیرون بروند.
رضایی با اشاره به اینكه حاكمیت كشورهای منطقه از طرف آمریكا نقض و تحقیر می شود، اضافه كرد: این مسئله تا حدی بارز است كه حتی آمریكا برای پرواز پهپادهای خود بر فراز كشورهای منطقه، اطلاعی به مسئولان آن كشورها نمی دهد و به حق حاكمیت كشورهای منطقه و استقلال آنان احترام نمی گذارد.
وی با اشاره به اینكه بعضاً آمریكایی ها برای خروج از منطقه شروطی را می گذارند، اظهار داشت: این زیاده خواهی آنان است، چونكه آمریكا اشغالگر است و باید بدون قید شروط، منطقه را ترك كند.
رئیس كمیته هسته ای كمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینكه آمریكایی ها با زور و اشغالگری در كشورهای منطقه مستقر شده اند، اظهار داشت: شهادت سردار سلیمانی منجر به بیداری همه ملل مسلمان خصوصاً مردم منطقه شد و فهمیدند كه آمریكایی ها هر جا باشند، برای مردم مشكلاتی را ایجاد می كنند.
رضایی تاكید كرد: بطور قطع خون شهدای مقاومت خصوصاً سردار سلیمانی در تسریع خروج نیروهای آمریكایی از منطقه تأثیر بارزی دارد.


منبع:

1398/11/29
15:06:54
5.0 از 5
8259
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳