مجلس ایران دات كام
واكنش بروجردی به اخراج جان بولتون از كاخ سفید، فلاحت پیشه:

در واكنش به مصادره اموال ایران، شناورهایی كه به مقصد كانادا می روند، مصادره شود

در واكنش به مصادره اموال ایران، شناورهایی كه به مقصد كانادا می روند، مصادره شود

به گزارش مجلس ایران دات كام خانه ملت نوشت: عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد بركناری مشاور امنیت ملی ایالات متحده، نشان دهنده آشفتگی حاكم بر ساختار سیاسی آمریكا است.


علاءالدین بروجردی، عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واكنش به بركناری «جان بولتون» مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریكا، اظهار داشت: این تغییرات نشان دهنده آشفتگی حاكم بر ساختار سیاسی و بنده تصمیم سازی ایالات متحده است. نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار نمود: ترامپ امیدوار بود با روی كار آمدن تیم تندروها بتواند سیاست های خودرا اعمال و عملیاتی كند ولی عملا شكست خورد. وی با اشاره به اینكه بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده نماد نفوذ صهیونیست ها در بنده هیات حاكمه این كشور است، افزود: بدین سبب می توان دریافت بركناری وی نشان دهنده شكاف در هیات حاكمه و سیاستمداران تصمیم ساز آمریكایی است. این نماینده مردم در مجلس دهم اشاره كرد: البته باید تصریح كرد نمی توان اذعان كرد بركناری مشاور امنیت ملی ایالات متحده مهر پایانی بر سیاست های غیر منطقی این كشور باشد برای اینكه واشنگتن آشفته بازار ناهنجاری هایی است كه اسرائیلی ها رقم می زنند. عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه ترامپ تابحال چندین نفر از اعضای كابینه خودش را بركنار كرده كه در تاریخ مدیریتی این كشور بی سابقه بوده است، اشاره كرد: در این بین می توان اظهار داشت كه چنین رفتاری بیان كننده نبود ثبات مدیریتی در بنده حاكمیتی این كشور است كه باعث شده آمریكا در میان كشورهای دنیا گرفتار لطمه شود. كالاها و شناورهایی كه به مقصد كانادا می روند، مصادره شود همین طور حشمت الله فلاحت پیشه، عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با اشاره به فرش اموال مصادره شده ایران در كانادا به بهانه پشتیبانی از قربانی های تروریست در جهان، اظهار داشت: در پاسخ به اقدام دولت كانادا باید دو كار صورت گیرد، اول اقدام حقوقی برای جلوگیری از دستبرد به اموال ایران و جبران خسارت های وارده به جمهوری اسلامی و دیگری مقابله به مثل است. عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: باید محاسبه ای از میزان اموال و دارایی ها كه كانادا در ایران دارد صورت گیرد، اما متاسفانه از آنجایی كه در گذشته بعضی از دیپلمات های ما هزینه های كذافی در كانادا صورت داده اند ایران دست برتر نسبت به كانادا از لحاظ مقابله ندارد. نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: به هر حال اقدامی كه كانادا صورت داده خلاف منشور ملل متحد است، فروش اموال مصادره شده ایران تحت فشار لابی هایی صورت می گیرد كه به دنبال غارت منابع جمهوری اسلامی ایران در خارج از كشور هستند بدین سبب باید مقابله جدی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه اقدام متقابل ایران نباید تنها در زمینه مصادره املاك كانادا در ایران صورت گیرد، پیشنهاد داد: این مقابله فقط در زمینه املاك نیست، معتقد هستم اگر سیاست مقابله ای ایران به تصمیم در كشور تبدیل گردد، باید به محاكم حقوقی چنین امكانی داده شود تا مجاز به مصادره كشتی ها و كالاهایی كه به مقصد كانادا از منطقه خارج می شوند، باشند. عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینكه كشورهای آمریكا و كانادا اموال ایران را مصادره می كنند اشاره كرد: باید از همه امكان ها استفاده نمائیم خصوصاً باید دستور مصادره شناورها و كالاهایی كه از منطقه هرمز به مقصد كانادا می روند، داده شود این اقدام باید در اسرع وقت صورت گیرد. ۲۱۷۲۱۵


منبع:

1398/06/24
20:42:47
5.0 / 5
7813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام