مجلس ایران دات كام
عضو فراكسیون مستقلین:

پیش بینی آرایش سیاسی مجلس یازدهم زود است

پیش بینی آرایش سیاسی مجلس یازدهم زود است

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم سمیرم گفت هنوز فضای انتخاباتی آنطور كه باید و شاید شكل نگرفته و جریانات سیاسی بطور جدی وارد عرصه رقابتی نشده اند و پیش بینی آرایش سیاسی مجلس آتی زود است.


اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم و عضو فراكسیون مستقلین، ضمن ارزیابی از اضلاع رقابتی در انتخابات سالجاری مجلس شورای اسلامی و آرایش سیاسی مجلس آتی بیان نمود: از نظر بنده حالا برای پیشبینی آرایش سیاسی مجلس آینده زود است. جریان ها و گرایش های سیاسی آن طور كه باید و شاید هنوز وارد عرصه ی رقابت های انتخاباتی نشده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: باید بعد از اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت ها، جریانات سیاسی فهرست های خویش را برای رقابت سیاسی تعیین كنند آنگاه می توان نظر نهایی در مورد گرایش سیاسی حداكثری در مجلس شورای اسلامی آتی داشت اما هنوز آن طور كه باید و شاید گرایش های سیاسی وارد عرصه انتخابات نشدند.
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: بنده فكر می كنم پس از ۱۱ بهمن ماه و تكمیل شدن كاندیداهای صلاحیت شده جریانات سیاسی به صورت پررنگ وارد عرصه رقابتی شده و فهرست های خویش را در مراكز استان ها و شهرستان ها عرضه كنند. هنوز نمی توان اظهار داشت كه كدام گرایش سیاسی می تواند اكثریت پارلمان را به دست بگیرد.
سخنگوی كمیسیون امور داخلی و شوراها در ادامه تصریح كرد: از نظر بنده امروز مردم چندان از گرایش های سیاسی راضی نیستند، اما در مراكز استان ها این فهرست ها هستند كه به احتمال زیاد رای می آورند.
سلیمی افزود: همان گونه كه شورای نگهبان اعلام نموده است ملاك تایید صلاحیت ها باید حداقل های لازم برای نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی باشد. به دور از مسائل سیاسی باید صلاحیت ها بررسی شود. اینگونه است كه گرایش های سیاسی می توانند در انتخابات مشاركت پررنگ تری داشته و به دنبال آن مشاركت مردمی هم می تواند پرشورتر باشد.
این عضو فراكسیون مستقلین در انتها اظهار نمود: در شهرستان ها عموما مردم برپایه مسائل قومی و محلی به پای صندوق های رای می روند و احزاب و گرایش ها كمتر دخالت دارند، اما در مراكز استان ها گرایش های سیاسی و فهرست جریانات پررنگ تر است.


 


منبع:

1398/11/11
19:29:59
2.5 از 5
11292
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
بهادر:
دلتونت خوشه مردم نا ندارند پلک بزنند شما برا جیبتان فعالیت میکنید نه مردم مجلس بی خاصیته
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام