مجلس ایران دات كام
بختیار:

معامله قرن ظلمی مضاعف به ملت فلسطین است

معامله قرن ظلمی مضاعف به ملت فلسطین است

مجلس ایران دات كام: رئیس فراكسیون پاسخگوی مجلس اصرار كرد كه اعراب و كشور های خاورمیانه باید بدانند كه آمریكا صرفا برای تامین منافع خود به دنبال پشتیبانی از اسرائیل است.


علی بختیار در گفت و گو با ایسنا ضمن محكومیت طرح معامله قرن بیان كرد: غربی ها با دخالت در اوضاع و احوال منطقه خاورمیانه و ارائه طرح معامله قرن به دنبال برهم زدن شرایط منطقه و ظلم مضاعف به ملت فلسطین هستند.
وی اظهار نمود: آقای نتانیاهو افتخار می كند كه آقای ترامپ بیشترین منافع را برای اسرائیل به ارمغان آورده در صورتیكه بیشترین منافع برای اسرائیل به معنای بیشترین ظلم به مردم فلسطین است. اعراب و كشور های خاورمیانه باید بدانند كه آمریكا صرفا برای تامین منافع خود به دنبال پشتیبانی از اسرائیل است.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس اشاره كرد: منافع و امنیت مردم منطقه زمانی تامین می شود كه آمریكایی ها در اوضاع منطقه دخالت نداشته باشند. چهره آمریكایی ها برای مردم جهان سال به سال شفاف تر از قبل می شود. ایران به جهان نشان داد كه آمریكایی ها قابل اعتماد نیستند. پیش از برجام شاید بسیاری از كشور ها این را باور نمی كردند اما امروز همه شاهد رفتارهای خلاف عرف بین الملل آمریكایی ها هستند.
وی افزود: امروز ماهیت آمریكا بیشتر از گذشته برای همه روشن است. آمریكایی ها و اسرائیل به چیزی جز منافع خود فكر نمی كنند. بعضی از دولت های عربی منطقه بر این خیال هستند كه آمریكا به دنبال تامین منافع مردم منطقه است درحالی كه مردم منطقه برای آمریكایی ها هیچ ارزشی ندارند.
وی با تاكید بر این كه «آمریكایی ها و صهیونیست ها عامل اصلی شكی گیری گروه های تروریستی در منطقه هستند»، اشاره كرد: این آمریكایی ها و صهیونیست ها بودند كه گروه های تروریستی نظیر داعش و القاعده را در منطقه ایجاد كردند. آمریكایی ها صرفا به دنبال تامین منافع خود از منطقه هستند بدین جهت ناامنی در منطقه را ترجیح می دهند. اما در نهایت آمریكا با این طرح ها نیز راه به جایی نخواهد برد.
منبع:

1398/11/09
20:20:08
2.5 از 5
11046
تگهای خبر: دولت , طرح , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
یا علی:
سلام یک دلار=1000تومان
نظر مردم مستضعف
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳