مجلس ایران دات كام

تایید صلاحیت و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات

تایید صلاحیت و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات

به گزارش مجلس ایران دات كام كار بررسی صلاحیت‌ داوطلبان كاندیداتوری یازدهمین مجلس شورای اسلامی پایان یافت و تعدادی از تایید صلاحیت و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات مشخص شده است و مابقی هنوز به ایشان اعلام نشده است.


به نقل از ایسنا صبح امروز شورای نگهبان طی اطلاعیه‌ای خطاب به آندسته از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی كه صلاحیت آنان مورد تأیید قرار نگرفته است گفت: بر اساس تبصرهای ۲، ۳ و ۴ ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۳۴ آیین نامه اجرایی آن، داوطلبان مزبور می‌توانند جهت ارائه شكایت خود ظرف مدت ۵ روز از تاریخ ۹۸/۱۰/۲۲ الی ۹۸/۱۰/۲۶ از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۶:۰۰ به دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان مربوطه و یا در تهران به نشانی بزرگراه بسیج، بلوار هجرت، مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی مراجعه نموده و پس از دریافت و تكمیل فرم شكایت، مدارك خود را تحویل داده و رسید آن را دریافت نمایند.
 
به گفته سخنگوی حزب اتحاد ملت، فرید موسوی نماینده فعلی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تنها عضو این حزب است كه تایید صلاحیت خود را از شورای نگهبان دریافت كرده است. البته هنوز تایید صلاحیت شده‌های این حزب در استان‌های دیگر بررسی نشده است.
 
مجید انصاری تنها ثبت نام كننده از مجمع روحانیون مبارز نیز دیگر چهره سیاسی ‌است كه می‌تواند در رقابت‌های انتخاباتی پیش رو شركت كند و صلاحیت وی تایید شده است.
 
محمد دامادی از نمایندگان فعلی مجلس نیز از رد صلاحیت خود خبر داد.
 
همچنین جلیل رحیمی جهان آبادی رئیس فراكسیون اهل سنت مجلس به دلیل آنچه عدم التزام به اسلام عنوان شده رد صلاحیت شده است.
 
بهروز نعمتی نماینده فعلی مجلس نیز در واكنش به انتشار اخباری مبنی بر رد صلاحیتش گفت: تا این لحظه خبری مبنی بر رد صلاحیت به دست من نرسیده است.
 
منصور مرادی نماینده قروه و معصومه آقاپور نماینده شبستر نیز از دیگر نمایندگانی بودند كه رد صلاحیت شده‌اند.
 
حزب پیشرو اصلاحات به دبیر كلی علی صوفی حدود ده نفر ثبت نام كننده داشته است كه تا كنون پیش از ظهر (یك شنبه) هیچ كدام از آن‌ها پیامكی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت‌شان دریافت نكرده‌اند.
 
از جمعیت زنان نواندیش فاطمه راكعی، فریده اولاد قباد، حمیده عدالت، صدیقه شكوری راد و مولاوردی ثبت نام كردند، اما به جز اولاد قباد كه نماینده فعلی مجلس است ، شخص دیگری تا پیش از ظهر امروز(یك شنبه) پیامك رد یا تایید صلاحیت دریافت نكرد.
 
آخرین پی‌گیری از وضعیت داوطلبان احزاب و تشكل های اصولگرایی همچون جبهه پایداری، جبهه پیروان خط امام و رهبری، جمعیت ایثارگران، جمعیت آبادگران، جبهه پیشرفت و عدالت تا پیش از ظهر امروز (یك شنبه) نیز نشان می‌داد كه كاندیداهای آنها هنوز پیامكی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نكرده ‌اند.
 
حمید رسایی از چهره‌های اصولگرایی بود كه تاكید كرد: هنوز هیچ‌گونه پیامكی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نكرده است.
 
هادی غفاری تنها كاندیدای مجمع نیروهای خط امام نیز پیش از ظهر امروز اعلام كرد كه هنوز پیامكی مبنی بر تایید یا رد صلاحیت دریافت نكرده است.
 
احمد همتی نماینده سمنان نیز از رد صلاحیت خود در هیات‌های نظارت در انتخابات خبر داد.
 
سیدحسین نقوی حسینی هم گفت كه علی رغم انتشار اخباری مبنی بر رد صلاحیت وی چنین چیزی به او ابلاغ نشده است.
 
ابوالفضل موسوی نماینده یزد و محمد بیرانوند نماینده خرم آباد از دیگر نمایندگانی بودند كه از رد صلاحیت خود خبر دادند.
 
محمد فیضی نماینده مردم اردبیل نیز گفت كه با استناد به بند مربوط به عدم التزام به اسلام رد صلاحیت شده است.
 
مسعود رضایی نماینده مردم شیراز هم از رد صلاحیت خود خبر داد.
 
حزب ندای ایرانیان نیز اعلام رسانه‌ای كاندیدهای تایید شده و رد شده خود را به روزهای آتی موكول كرد.
 
حزب اعتدال و توسعه هم اعلام كرد در حال جمع بندی موضوع تایید صلاحیت اعضای خود در سراسر استان‌ها است.
 
از حزب جمهوریت نیز سمیه طهماسبی، خدیجه سادات اجاق زاده محمدی، آسیه منتجب نیا، زهرا طریحی، مریم رفیعی، شبنم ضیایی ،ثمانه محمودآبادی ، حسام یزدان‌پناه ، خلیل ارجمندی و رحمت الله بیگدلی برای كاندیداتوری در انتخابات پیش رو ثبت نام كردند كه تا پیش از ظهر امروز (یك شنبه) اعلام شد پیامك رد یا تایید صلاحیت دریافت نكردند.
 
حزب كارگزاران نیز دیگر حزب اصلاح‌طلبی بود كه اعلام كرد: مشغول جمع‌بندی این موضوع هستند.
 
محمد كاظمی نماینده مردم ملایر و حسین رضا زاده نماینده مردم كازرون نیز ، از رد صلاحیت خود خبر دادند.
 
شهیندخت مولاوردی كه از جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان برای داوطلبی یازدهمین دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام كرده بود پیش از ظهر امروز اعلام كرد كه هنوز پیامكی دریافت نكرده است.
 
علی مطهری پیش از ظهر امروز با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر رد صلاحیتش در برخی خبرگزاری‌ها گفت كه هنوز چیزی در این زمینه به او ابلاغ نشده است.
 

نظر شورای نگهبان درباره رد صلاحیت ها

كدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واكنش به بی اطلاعی برخی از داوطلبان از وضعیت بررسی صلاحیت‌شان ظهر امروز در توییتر نوشت: بر اساس تبصره ۲ ماده ۵۲ قانون انتخابات، فرمانداران یا بخشداران موظفند نظر هیات مركزی نظارت مبنی بر تایید یا رد صلاحیت داوطلبان را كه از هیات نظارت استان دریافت نموده‌اند، به نامبردگان ابلاغ تا در صورت اعتراض به رد صلاحیت خود كتبا به شورای نگهبان شكایت نمایند. 


منبع:

1398/10/22
19:44:23
3.9 / 5
9379
این مطلب را می پسندید؟
(7)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
Salar:
دوست محمد بلوچ تایید شده ؟؟؟؟

ناشناس:
دوست محمد بلوچ تایید شده یا ن
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵