مجلس ایران دات كام
دكتر اصغر مسعودی:

معترضان در انتخابات مجلس حضور بیشتری داشته باشند

معترضان در انتخابات مجلس حضور بیشتری داشته باشند

مجلس ایران دات كام: دكتر اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز و استهبان استان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت تغییر شرایط كنونی كشور از طریق انتخابات صورت می پذیرد و معترضین باید در انتخابات مجلس حضور بیشتری داشته باشند.


دكتر اصغر مسعودی در خصوص تفاوت رقابت های سیاسی در انتخابات دوم اسفندماه سال ۱۳۹۸ با انتخابات های گذشته اظهار داشت: در ابتدا باید این را بیان كنم كه ما امیدواریم مردمی كه در این چهار دهه پای انقلاب و ارزش ها بوده و همیشه پرشور در صحنه حضور پیدا كردند این دفعه در صحنه انتخابات فضا را مانند گذشته گرم نگه دارند. درباب تفاوت این انتخابات با انتخابات گذشته باید گفت زمانی نگاه اكثریت بر این بود كه اصولگراها می توانند مشكلات را حل كنند در دوره بعدی اقبال مردم به سمت اصلاحات بود و آنها فكر می كردند اصلاح طلبان می توانند مشكلات را برطرف كنند، اما در این چند دوره انتظارات مردم محقق نشد. در این انتخابات نیز شاید دیگر مردم به این جریان های سیاسی اعتماد نداشته باشند.
این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره ی موانع جدی شكل گیری فضای انتخاباتی درباب بزرگترین چالش پیش روی انتخابات سال ۱۳۹۸ و راهكارهای عبور از آن چالش اشاره كرد: مهم ترین چالشی كه می توان در این عرصه اشاره نمود در واقع قطع اعتماد مردم به مسئولان می تواند بزرگترین چالش باشد. بااینكه ما شاهد مشكلات زیادی در كشور همچون مسائل معیشتی، بیكاری، كاهش ارزش یارانه های نقدی در مقابل گرانی، اختلافات سیاسی، وجود برخی تبعیض ها و بی عدالتی ها، عدم مدیریت گرانی كالا به دنبال اصلاح قیمت بنزین، ناكارآمدی سیستم اداری و دیگر موارد بوده و هستیم كه برای برون رفت از آن دولت و مجلس شورای اسلامی باید پای حرف و وعده های خود بایستند؛ چونكه اگر اینگونه نباشد اعتماد عمومی سلب خواهد شد و عدم تحقق این وعده ها سبب تزلزل همین اعتماد عمومی خواهد شد.
مسعودی درباب این كه فضای گرم انتخاباتی چگونه و با چه الزاماتی تشكیل خواهد شد و چه دستگاه ها و نهادهایی در این زمینه كمك كنند، اشاره كرد: رسانه ها، احزاب، گروه ها و صداوسیما باید فضایی را ایجاد كنند كه مردم با شور و اشتیاق در انتخابات شركت كنند؛ در واقع اگر مردم از این شرایط كشور دولت یا مجلس شورای اسلامی ناراضی باشند وظیفه دارند در قبال سرنوشت خودشان در انتخابات شركت نمایند، چونكه اگر مجلس شورای اسلامی از نظر آنها كارآمد نباشد می توانند با شركت در انتخابات مجلسی كارآمد را رقم بزنند. در واقع مردم باید نمایندگانی را به مجلس شورای اسلامی بفرستند كه درد آنها را بدانند. نماینده ای كه با رانت و با فریب نماینده بشود نمی تواند به مطالبات مردم جامه عمل بپوشاند.
این عضو كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درانتها اشاره كرد: اگر مجلسی كارآمد و قوی را شاهد باشیم وزرای قوی نیز بر سر كار خواهند بود. اگر مردم خواستار تغییر هستند باید توجه نمایند كه تغییر از مسیر انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری محقق می شود. مردم باید با عنایت به معیارهایی كه دارند در انتخابات حضور پیدا كنند، در واقع حضور معترضین در انتخابات باید در مقایسه با دیگران بیشتر باشد، چونكه تغییر شرایط بوسیله مجلس و شركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی محقق خواهد شد.


 

1398/10/12
13:35:22
5.0 از 5
11475
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام